Močan naliv zjutraj v Gorjah še ne pomeni, da bo vreme v Ljubljani enako. Pa saj Gorjanci nismo iz “cukra”, … Kljub tovrstnim vremenskim grožnjam smo doživeli prijetno jesensko športno pravljico. Športna sreča nas je po dolgem času spet nagradila za naše delo in vztrajnost. Srebrni pokal za 2. mesto v ekipni konkurenci, po štrih “sušnih” letih, je bil razlog za veliko navdušenje otrok na zmagovalnem odru. Če smo že premagani, nam je v veliko čast, da nas premagajo naši najboljši športni prijatelji iz mini OŠ Blance (110 otrok na celi šoli!!!) na čelu s športnim pedagogom, čudodelcem, g. Francijem Krajcem. ISKRENE ČESTITKE, DRAGI PRIJATELJI! Ob ekipni zmagi OŠ Blanca smo dobili zadoščenje tudi nekateri “nergači”, ki se že 25 let, kljub strokovnim argumentom in predlogom za izboljšave, večinoma, že mnoga leta, neuspešno borimo za pravice majhnih in mini OŠ. Če lahko zmaga mini šola s 110 otroci, potem je sistem ekipnega tekmovanja strokovno pravilno postavljen. Koliko energije smo pred leti vložili in koliko Save je preteklo, da se je ekipa na LM iz 16 otrok v 8 kategorijah (sistem, ki je nagrajeval in ščitil šole velikanke in kaznoval majhne šole zaradi “lukenj” v generacijah) znižala na za mini in majhne šole sprejemljivih 8 najboljših rezultatov v katerikoli kategoriji, … Enaka borba je uspešno (po mnogih letih) potekala za ŠDP v krosu, neuspešno (že mnogo let) pa se še borimo za znižanje števila tekmovalcev v ekipni atletiki iz 2 v 7 disciplinah (= 14 otrok) na 1 (= 7 otrok) … Ja, snovalci ekipnih tekmovanj na šolskih športnih tekmovanjih upam, da berete te vrstičke, … Naši najboljši posamični rezultati: 4. Repe Mina, 13. Repe Špela, 15. Repe Žiga, 16. Mulej Ožbe, 19. Šmid Jan, 20. Zupan Tadej Daniel, 21. Šoklič Jure, 23. Bijol Živa (teh 8 tekačev je prispevalo svoj dosežek v ekipni konkurenci), 25. Repe Ožbej, 25. Koman Jan. Iskrena hvala pa spet organizatorjem, pravljičarjem, na čelu z g. Gojkom Zalokarjem, ki smo se mu v imenu OŠ Gorje zahvaliIi za vse dosedanje športne pravljice z drobno, 7 kg pozornostjo. Iskrene čestitke našim otrokom za odlične nastope in vzgojenost.

Prvi dan jesenskih počitnic bo za 48 otrok in 4 učitelje pravljičen delovni dan. Bliža se jesenski atletski “kralj”, 23. Ljubljanski maraton. Zagotovo je to najboljše, največje, najbolj spektakularno, najbolje organizirano, naj, naj, naj … tekmovanje za šolske otroke v Sloveniji. Vsak LM je nekaj posebnega, prijetnega, zanimivega, nepozabnega … Zamuditi ga, za ekipo OŠ Gorje ni mogoče. Imeli bomo enkratno in zelo številčno družbo, prijavljenih je kar 7064 šolarjev OŠ, OŠPP in SŠ. Učen(ke)ci, želimo, da na dogodku blestite tako v tekmovalnem smislu, kot tudi z odlično vzgojenostjo. Vsem želimo veliko uspeha in prijetnih doživetij.

Razpis Promocijskega teka netekmovalnih kategorij od 1. do 5. razreda     Trasa prog 1. – 5. r     Razpis tekmovalnih kategorij od 6. do 9. razreda     Trasa proge 6. – 9. r     Soglasje     Vremenska napoved ARSO     Pregled prijav     Števec prijav     Prijava OŠ Gorje – zaradi naknadno prijavljenih ali odjavljenih učen(k)cev bodo spremembe    Facebook LM

Arhiv rezultatov šolskih tekov     Rezultati na lanskem 22. LM 2017     Novica 22. LM 2017     Novica 21. LM 2016     Novica 20. LM 2015    Novica 19. LM 2014     Novica 18. LM 2013     Novica 16. LM 2011