Za nami je že finalno ekipno atletsko tekmovanje za OŠ. Prejeli smo tudi zbir vseh rezultatov področnih tekmovanj. Dekleta so bila 74 med 94 OŠ, fantje pa 75 med 92-imi. Ni blizu naših rekordnih uvrstitev, je pa solidno. Včasih je bilo okrog 140 sodelujočih šol (ja, pa ne pozabimo, da je v državi okrog 450 OŠ …) … Le kje so se izgubile? Na Zavodu za šport RS Planica? Na Atletski zvezi Slovenije? Pri koordinatorju za šolsko atletiko? Ja, vsi trije so glavni “osumljenci” … Morda pa jim v Gorjah lahko obrazložimo razloge za vedno manjšo udeležbo? Ah, itak jih ne zanima … Še enkrat čestitke vsem, ki ste se po svojih najboljših močeh potrudili za barve OŠ Gorje.

Rezultati finala     Finalisti     Rezultati vseh šol v državi in finalisti: dekleta  fantje     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na področnem tekmovanju     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na državnem tekmovanju     Virtualna ekipa OŠ Gorje     Spomin na tekmovanja: 2022  2021  2018  2017  2016  2015  2014  2013

1.Atletika: za nami je šolsko športno tekmovanje, ki zahteva največ članov ekipe, 21 deklet in 21 fantov (od 7. – 9. razreda imamo 41 deklet in 42 fantov …). Naša največja zmaga je, da je bila prisotna popolna ekipa, 42 otrok! Ja, imeli smo še rezervo pri deklicah … Neja Erlah, ki je dva dni pred ŠD manjkala v šoli, nas je vse naučila pravilnega športnega pristopa! Ker je ni bilo v šoli, je selektor povabil rezervo … Zjutraj se je pojavila na zboru in spraševala zakaj je ni več na seznamu? Seveda smo uredili zadevo. HVALA Neja! Kaj pravite na tak pristop tisti, ki se ne odzovete vabilu v šolsko ekipo? Kaj pa rezultati obeh naših ekip? Tokrat so soliden točkovni dosežek dosegli fantje, 11330 točk! Dekleta so dosegla zgolj naš večni osnovni cilj, čez magično mejo (10307 točk). V 13 letih našega sodelovanja, na tem zahtevnem tekmovanju, je vseh 26 ekip vedno preseglo magično mejo 10000 točk. Naj traja … Ja, letos smo (po telesni višini) sodelovali s pravim “otroškim vrtcem” … Učitelji smo na vas in vaše nastope zato še toliko bolj ponosni, prav tako na naše nekdanje učence (večina je bila iz lanske zlate generacije “devetarjev”), ki so množično nastopali na tekmovanju SŠ! Čestitke vsem, ki ste se po svojih najboljših močeh potrudili za barve OŠ Gorje. Ja, tudi obnašanje je bilo vzorno!

Rezultati ŠGP     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠGP     Virtualna ekipa OŠ Gorje     Najboljši atletski dosežki po točkah     ŠGP     Atletski rekordi Slovenije za OŠ in SŠ

2.Pohod: na športnem dnevu so v čudovitem jesenskem vremenu uživali tudi pohodniki. Poslali so nam čudovite slike, poglejte jih pod atletskimi. Hvala vsem, ki ste upoštevali navodila za pohod in skupaj izpeljali varno športno dejavnost.

Video in album slik ŠD

Učen(ke)ci bodo na športnem dnevu tradicionalno sodeloval(e)i na ŠGP v ekipni atletiki na atletskem stadionu v Kranju in na pohodu Zgornje Gorje-Hotunjski vrh-Zgornje Gorje. ŠD organiziramo v okviru Evropskega šolskega športnega dne (29. 9. 2023), Evropskega tedna športa (23. – 30. 9. 2023) in državnega praznika, dan slovenskega športa (23. 9. 2023). Od naših atletskih nadobudnežev pričakujemo izjemno borbo z množico treniranih atletov iz drugih šol, pohodnikom pa želimo obilo užitkov na prelepih pohodnih točkah v neposredni bližini. Ja, pa ne pozabite na vrhunsko vzgojenost … Lepo prosimo.

Navodilo za ŠD (dokončen, zadnja sprememba 19. 9. 2023 ob 15.45)     Razpis ŠGP v ekipni atletiki     Vremenska napoved ARSO

Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠGP     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠDP     Virtualna ekipa OŠ Gorje     Najboljši atletski dosežki po točkah     ŠGP     ŠDP     Atletski rekordi Slovenije za OŠ in SŠ     Spomin na ŠGP:  2022  2021  2018  2017  2016  2015  2014  2013