Iz kultne Planice prihajajo čudovite novice in slike naših Gorjanskih “orlov in orlic”! Očitno so uživali v sončnemu aprilskem dnevu na izteku velikanke in na tekmovanju. Še par dni nazaj so na tem snegu doskakovali najboljši letalci Sveta! Najvišje uvrščeni je bil naš sploh prvi “kategorizirani” tekmovalec na tem tekmovanju, Miha Jan z ZLATO MEDALJO, prvo zlato za OŠ Gorje!!! Na zmagovalnem odru (1. – 6. mesto) sta bila še petouvrščena Julija Dolinar in Tine Larisi! Iskrene čestitke tudi vsem našim ostalim nastopajočim. Seveda so s seboj domov odnesli tudi kopico prelepih vtisov. Organizatorji na čelu s koordinatorico za smučarske skoke, go. Biserko Drinovec so se spet maksimalno potrudili.

V Planico smo poslali posebno novinarko (go. Katarino Bijol) naše spletne strani: “tako kot se za velike prireditve spodobi, se je tudi državno šolsko tekmovanje v smučarskih skokih po uvodni slovenski himni lahko pričelo. V prelepem vremenu so se naši skakalci spustili po prirejeni skakalnici v izteku naše planiške velikanke. Tudi šolska skakalnica ni bila mačji kašelj. Bilo je kar nekaj padcev, ki so se k sreči končali vsi brez poškodb. Jutranje temperature pod lediščem in opoldanske visoke temperature so sicer odpihnile uradni trening in 3. serijo, tako da so vsi skakalci opravili samo dva skoka za končno uvrstitev. Mladi skakalni upi so gledalcem postregli z res dolgimi skoki tudi prek 6 m, 7 m in celo 8 m. Med velikim številom tekmovalcem smo bili zelo uspešni: zlata medalja v kategorizirani skupini, dve uvrstitvi za diplomo, dosežena osebna najdaljša daljava. Vsi udeleženi učenci si zaslužijo veliko pohvalo za neustrašno spopadanje s skakalnico, odlične rezultate in seveda športno obnašanje. Spremljevalna ekipa navijačev, staršev in starih staršev so delo odlično opravili. Vsa pohvala tudi organizatorju za odlično izpeljavo tekmovanja. Tako, pa je ŠDP v smučarskih skokih za letos zaključeno. Naslednjič pa spet … “

Iskrena hvala staršem za “logistiko” odhoda na tekmovanje, ge. Katarini Bijol za poslane slike in poročilo, ter g. Mihu Larisiju za album slik. Ja, Jelko, sedaj pa je res konec zimske smučarsko-skakalne sezone … In zimske tudi …

Rezultati     Video     Dosedanji dosežki OŠ Gorje na ŠDP     ŠDP tekmovanja OŠ Gorje     Nosilci medalj na ŠDP     Nosilci medalj in pokalov na ŠDP

Miha Jan, ZLATO, drugi z leve:

Tine Larisi, 5. mesto, peti z leve:

Peterica gorjanskih “letalnih” nadobudnežev (Julija Dolinar, Tina Lah, Karin Jakopič, Vid Pogorevc in Tine Larisi) se je skozi zahtevno sito (prvih 10 fantov in prvih 6 deklet v vsaki kategoriji iz ŠGP 2. 2. 2023 v Sebenjah uvrstila na ŠDP, ki bo v četrtek, 6. 4. 2023 v izteku velikanke v Planici. Seveda si želimo doslej še nedoseženo, zmaga na ŠDP … Osnovni cilj je vedno odličen nastop in uživanje na prijetnem tekmovanju. Če pa se zgodi še češnja na torto … Hvala staršem za logistiko spremstva na tekmovanje (PROSIMO VAS ZA NEKAJ SLIK IZ TEKMOVANJA …). Gremo Gorjanske “orlice” in “orliči”, letite v telemark čim dlje!!! Vsem želimo izjemno doživetje in skoke v “poden”!

Razpis     Ekipa OŠ Gorje     Soglasje     Vremenska napoved ARSO     Dosedanji dosežki OŠ Gorje na ŠDP     Dosedanji dosežki OŠ Gorje na ŠGP     Spomin na pretekla tekmovanja:  ŠGP 2023     ŠDP 2022     ŠGP 2022     ŠDP 2020     ŠGP 2020     ŠDP 2019     ŠGP 2019     ŠDP 2018     ŠGP 2018     ŠDP in ŠGP 2017     ŠDP in ŠGP 2016