Za nami je, po dolgih in skorajda neverjetnih štirih letih (turnir za MDI je potekal zadnjič v marcu 2019!!!) prisilnega odmora, prijetno nogometno druženje. Hvala ge. ravnateljici Mojci Brejc za prijeten nagovor ob odprtju turnirja. Prisotnih je bilo 5/6 OŠ medobčinskega področja, igrali smo vsak z vsakim, vsaka tekma je trajala 12 minut. Turnir je bil zelo zanimiv, z množico drobnih nogometnih fines dobro treniranih nogometašev močnih šol medobčinskega področja. Da ne omenjamo izjemne borbenosti … Tokrat je padlo malo golov (23 v 10-ih tekmah = 2,3 gola/tekmo), kar kaže na odlične obrambe (ali slabe napade?). Vse štiri tekme je suvereno dobila OŠ Lipnica (še najbližje so jim bili naši fantje s porazom 1 : 2 …), želimo jim obilo uspeha na ŠGP. Kaj pa naši fantje? Dobro so se upirali nasprotnikom, borbenost je bila dobra (morda je tu še nekaj rezerve …), kot bi rekel Matjaž Kek, slovenski selektor, zmanjkal je “poljub športne sreče”, ki pa si ga moraš zaslužiti. Ja, tudi “športni davek” morajo naši fantje “plačati” … Nekoč dobijo povrnjeno … Do zadnje svoje tekme in zadnje, 10. tekme turnirja (OŠ Gorje : OŠ Bled 2 : 2), so bili v igri za bronasti pokal, najprej so zaostajali z 0 : 1, nato preobrnili rezultat in vodili z 2 : 1, na koncu pa pristali na 4. mestu z 2 točkama. Ja, zelo dramatično in travmatično. Remija so se najbolj veselili učenci OŠ Lesce in osvojili najmanjši pokal. Ekipe od 3. do 5. mesta so bile zelo blizu skupaj … Ja, v nogometu je najtežje doseči, da se tista ena odločilna žoga skotali v nasprotnikov in ne v tvoj gol … Zelo se je izkazal pomočnik selektorja, Adin Muminović, s strahovito željo in žarečimi očmi za nogomet je nakazal velik trenerski potencial v prihodnosti … Adin, kar pogumno, le nebo je meja! Hvala zapisnikarkam in “semaforistkam”, Neži, Patriciji, Taidi in Hemi za odlično opravljeno delo! Ja, si morda mislite da je enostavno? Poizkusite … Iskrene čestitke fantje za borbene nastope! Hvala vsem, ki ste vsa leta (več kot 10 let …) pomagali in vsem, ki so igrali na naših turnirjih! Organizacijsko štafetno palico za oba turnirja (SDI, MDI) predajamo mlajšim močem na OŠ Lesce. Želimo jim obilo uspehov in veselja pri organizaciji. Srečno!

Rezultati     Video    Dosedanji rezultati ekip OŠ Gorje na:  ŠMP

V sredo, 29. 3. 2023, od 14.00 do 18.00, bo na OŠ Gorje potekalo medobčinsko šolsko prvenstvo v malem nogometu za mlajše dečke. Ja, neverjetna štiri leta od zadnje izpeljave tega tekmovanja … Upamo, da bomo videli kopico zanimivih akcij in drobnih trikov, ki delajo nogomet za “Kralja” športa. Ja, v ta športni aksiom sploh ne smete dvomiti … Želimo si, da se naša Ekipa odlično “odreže” v tekmovalnem in vzgojnem smislu. Navijači vabljeni! Srečno!

Razpis     Dosedanji rezultati ekip OŠ Gorje na:  ŠMP     ŠGP     ŠPF     ŠDP     Spomin na nogometne turnirje:  SDI 2022     ŠGP SDE 2020     SDI 2019     ŠGP MDI 2019 – BRON!!!     MDI 2019     SDI 2018     ŠGP MDI 2018     MDI 2018     ŠGP SDE 2018     SDI 2017     MDI 2017     ŠGP SDI 2016     SDI 2016     MDI 2016     SDE 2015     SDI 2015     SDI 2014     MDI 2014