POMAGAJMO JIM RAZUMETI

Sličice v prilogi je prispevala psihoterapevtka Barbara Repinc Zupančič. Pospremila jih je s pojasnilom:
“Konec leta 2018 smo se v naši družini in v naši vasi za krajši čas znašli odrezani od sveta zaradi poplav. Takrat mi je zelo pomagalo vse znanje o delu z mladimi, pa marsikaj sem se še naučila. Zdaj delim kot mama in terapevtka kaj pomaga ko so otroci in mladostniki v tesnobi. Vrata šol so zaprta, zato smo vsi odrasli pomembni pri ohranjanju naše in njihove strukture znotraj omejenih možnosti. Sama vidim to tudi kot priložnost za drugačno povezovanje.
Ideje sem zapisala na način, kot mislim, da bi jih povedali mladi nam staršem v času, ki je prepleten z novicami o virusu (seveda pol od tega ne bi priznali, da je tako – enako kot ne bi tudi jaz, ko sem bila najstnica :-)).

Sličice
  Več družabnih omrežij? Starši naj dajo otrokom predvsem več sebe! Povezava
Pomiri se!” Že, ampak – kako? Povezava
  Psihoterapevtska pomoč za odrasle  Povezava
Spletno predavanje dr. Kristijana Muska Lešnika:Kaj lahko predam svojim otrokom in učencem? Povezava

Kako skrbeti za otrokovo duševno zdravje – infografiki za starše in skrbnike otrok

Povezava
                                                                                                                                                                                                                              VIHAR V GLAVI
Priporočamo ogled predstave skupaj – starši in najstniki skupaj. Ogledu naj sledi pogovor – takoj ali čez nekaj dni.
Vprašanja za razmislek:

1. Se počutim podobno kot liki v predstavi?
  2. Mi je po ogledu lažje ali težje funkcionirati v družini?
  3. Kaj bi lahko spremenili? Se dogovorili za znak, ki bi nam pomagal, da ne vzrojimo, ko se zataknemo?

Gledališko avanturo Vihar v glavi je režiser Primož Ekart zasnoval na podlagi dramskega besedila Brainstorm avtorjev Neda Glasierja in Emily Lim. Originalno besedilo je nastalo v londonski produkcijski hiši Company Three v sodelovanju s trinajstimi najstniki-igralci, ideja zanj pa je izhajala iz najnovejših znanstvenih odkritij na področju nevroznanosti oz. ugotovitev o tem, kako se delovanje možganov v najstniški dobi razlikuje od njihovega delovanja pri odrasli osebi. Kar 86 milijard nevronov v tem obdobju sproža najrazličnejše dnevne spremembe, hkrati pa omogoča mladostniško eksplozijo kreativnosti, drznosti, vznemirjenja in poguma.

Povezava
Prijazna beseda lepo mesto najde Povezava