V Križah pri Tržiču so izpeljali “copy-paste” lanskega krosa … Čudovit, kičast, vroč jesenski dan … Tudi naši dosežki so zelo podobni: MIRJAM TOMAŽEVIČ 1. mesto, LENA DOLŽAN 2. mesto, KRISTJAN ŽVAN 3. mesto, TARA TORKAR 4. mesto, NELLI ŠABIĆ, NECA DOLŽAN 5. mesto, VAL AMBROŽIČ 6. mesto, TINE LARISI, LUKA POGOREVC, TJAŽ DOLŽAN 7. mesto, kar pa v tako izostreni in “našpičeni” konkurenci ni dovolj za ekipni pokal (vsi omenjeni učenci, ekipno 7. mesto – tretjeuvrščena ekipa je zbrala 15 točk, kar pomeni, da je vseh osem njihovih tekmovalcev v povprečju doseglo 2. mesto …). Iskrene čestitke OŠ Bistrica Tržič za fenomenalni dosežek, na vseh dosedanjih 14 krosih v ekipni konkurenci so bili na zmagovalnem odru! Neponovljivo, dragi športni prijatelji! Navdušeni smo bili nad fair-play potezo Matije Korošca, ki je izgubljeno zlato medaljo nemudoma vrnil lastniku. Velika HVALA odličnim organizatorjem, z mamutko Mici na čelu, za šolsko športno pravljico in vsem našim tekačem za borbene nastope, športni odnos in vzorno obnašanje. Ja, tudi vse smeti za sabo smo pospravili, pa še množico od drugih “ekološko usmerjenih” obiskovalcev krosa … Le kako lahko na tako prelepem naravnem prizorišču toliko smeti zgreši cilj? Kje smo kot družba zgrešili? Bliža se vrhunec jesenskih atletskih šolskih športnih tekmovanj, njegovo visočanstvo, Ljubljanski maraton (sobota, 21. 10. 2023), še prej pa ŠMP v krosu v Radovljici v sredo, 18. 10. 2023 … Komaj čakamo … Vljudno vabljeni!

Rezultati     Video     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na tem tekmovanju     Medalje in pokali po šolah     Spomin na tekmovanja: 2022  2021  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2011

Pred nami je 14. “Mamutov” tek, tako kot lani spet v Križah pri Tržiču. Ja, Kokrice ne moremo pozabiti … Komaj že čakamo, da se spet “udarimo” … Ja, tudi druženje je pomembno, mar ne? Verjamemo, da motivov za odličen nastop tudi letos ne manjka. Od naših najboljših “krosistov” pričakujemo izjemen “šprint” na, za nas, neugodnem ravninskem terenu. V odlično vzgojenost naših tekmoval(k)cev sploh ne dvomimo, obvladajo to. Obilo uspeha in veselja!

Ekipa OŠ Gorje     Štartna lista     Pravilnik tekmovanja     Prireditveni prostor (zemljevid) in urnik     Zemljevid proge     Razpis     Soglasje     Vremenska napoved ARSO     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na tem tekmovanju      Medalje in pokali po šolah    Spomin na tekmovanja:  2022  2021  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2011