Za nami je že finalno ekipno atletsko tekmovanje za OŠ. Prejeli smo tudi zbir vseh rezultatov področnih tekmovanj. Obe naši ekipi sta v državnem merilu dosegli 66. mesto, dekleta med 93 OŠ, fantje pa med 96-imi. Ni blizu naših rekordnih uvrstitev, je pa solidno. Zanimivo je pri fantih, da je odličen izzid, naš tretji največji v ducat letih, zadoščal le za 66 mesto … Pri fantih so bili izjemni dosežki in posledično neverjetni točkovni izkupički! Najboljša ekipa je zbrala neverjetnih 16038 točk!!! Če bi zbrali našo virtualno fantovsko ekipo v obdobju zadnjih 30 let, bi jih za las premagali s 16964 točkami!!!??? Skrbi dejstvo, kam je “Korona” virus “odpihnil” okrog 50 OŠ, ki so sodelovale v “predkoronskem” obdobju (okrog 140 OŠ)? Morda pa ni le ta razlog? Kaj pa naša večna mantra, da je sistem tega tekmovanja sestavljen v prid šolam velikankam? Ah, pozabite, nima smisla, ni posluha in strokovnega razumevanja problema … Nekoč bomo zagotovo poplačani za naš trud z udeležbo na tem tekmovanju in se bomo uvrstili med legendarne finaliste … Še enkrat čestitke vsem, ki ste se po svojih najboljših močeh potrudili za barve OŠ Gorje.

Rezultati finala     Rezultati vseh slovenskih regij in finalisti     Rezultati vseh šol v državi in finalisti: dekleta  fantje     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na področnem tekmovanju     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na državnem tekmovanju     Virtualna ekipa OŠ Gorje     Spomin na tekmovanja: 2021  2018  2017  2016  2015  2014  2013

1.Atletika: za nami je šolsko športno tekmovanje, ki zahteva največ članov ekipe, 21 deklet in 21 fantov. Naša največja zmaga je, da je bila prisotna celotna ekipa, 42 otrok! Ja, zato moramo narediti športni dan. Po lanskem gostovanju v Šiški, smo bili letos spet nazaj na “našem” stadionu v Kranju. Kaj pa rezultati obeh naših ekip? Zrcalna slika lanskega nastopa … Tokrat so odličen točkovni dosežek dosegli fantje, 12157 točk! Tretji najboljši točkovni zbir v 12 letih naših udeležb! Odličen, izjemno borben nastop! Bravo fantje! Za nastop fantov torej šolska ocena pd (4). Dekleta so dosegla zgolj naš večni osnovni cilj, čez magično mejo (10749 točk). Letos je bil spet velik izziv, sestaviti dekliško ekipo, od 7. – 9. razreda premoremo 38 deklet … Nič lažjega, 19 na atletiko (+ 2 iz 6. r) in 19 na pohod. Zaradi omenjenih dejstev si dekleta za nastope zaslužijo najmanj šolsko oceno db (3). V 12 letih našega sodelovanja na tem zahtevnem tekmovanju je 24 ekip vedno preseglo magično mejo 10000 točk. Naj traja … Ja, obe ekipi sta bili zadnji v Kranju, dve prvi, eno drugo in eno tretje mesto pa dajeta upanje na odlične izzide na spomladanski posamični atletiki … Verjetno pa bodo vse kranjske ekipe v slovenskem merilu v vrhu. Bomo videli, kje bo OŠ Gorje … Spet se je pokazalo, da na to tekmovanje pridejo le šole velikanke z močnim atletskim podmladkom. Pogrešamo več šol brez atletov … Žal niti ne upajo priti, biti potolčen s strani treniranih atletov ni prijetno … Ja, to pa je zdaj že tema za snovalce tega množičnega tekmovanja. Kisli slovenski jabolki, v kateri ne upajo zagristi: 1. ločevanje kategoriziranih in nekategoriziranih šolarjev … 2. naš predlog za ekipno atletiko, Zavodu za šport RS Planica in koordinatorju za atletiko predlagamo že najmanj “sto let”, da lahko tekmujejo trije v sedmih posamičnih disciplinah, le eden pa šteje v končni seštevek … Sedmerico odličnih atlet(inj)ov imamo tudi “mini” šole, štirinajst pač ne … Trenutni sistem išče “luknje” na malih šolah … Da popolnimo ekipo gremo v “ring” proti devetošolcem šol velikank z “otroškim vrtcem” … Še en izmed mnogih slovenskih sistemov, kjer “vrhovi” ne znajo, zmorejo, nočejo … prisluhniti “bazi” … Morda še majhna kritika nekaterim našim nastopajočim … Nošnja šolskih dresov na tekmovanju (oproščeno, tistim, ki so jim dresi premajhni) … Kaj pravite, kakšen je vaš odnos do tega? Zavod za šport jih priporoča, skorajda zahteva … Nenošnja bi bila na mnogih šolah nedisciplina učen(k)cev … Ste ponosni na svojo šolo? Kaj pa na šolski dres? Vam je v čast zastopati svojo šolo? Učitelji smo na vas in vaše nastope zelo ponosni, pravtako na naše nekdanje učence, ki so množično nastopali na tekmovanju SŠ! Hvala Pii Pečar za odlično idejo, prvič na tem tekmovanju smo imeli gorjansko zastavo! Čestitke vsem, ki ste se po svojih najboljših močeh potrudili za barve OŠ Gorje.

Rezultati ŠGP     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠGP     Virtualna ekipa OŠ Gorje     Najboljši atletski dosežki po točkah (novost Matevž Majer!)     ŠGP     Atletski rekordi Slovenije za OŠ in SŠ

2.Pohod: na športnem dnevu so v čudovitem jesenskem vremenu uživali tudi pohodniki. Ne verjamete? Poglejte si spodnje posnetke … Rak v blejskem jezeru!!!??? Ali je to sploh možno? Čista voda? Hvala vsem, ki ste upoštevali navodila za pohod in skupaj izpeljali varno športno dejavnost.

Video in album slik ŠD

Učen(ke)ci bodo na športnem dnevu sodeloval(e)i na ŠGP v ekipni atletiki na atletskem stadionu v Kranju in na pohodu Zgornje Gorje-Velika Zaka-Mlino-vrh Straže-Sv. Katarina na Homu nad Zasipom-Pobočje Homa-Zgornje Gorje. ŠD organiziramo v okviru Evropskega šolskega športnega dne (30. 9. 2022), Evropskega tedna športa 23. – 30. 9. 2022 in državnega praznika, dan slovenskega športa (23. 9. 2022). Od naših atletskih nadobudnežev pričakujemo izjemno borbo z množico treniranih atletov iz drugih šol, pohodnikom pa želimo obilo užitkov na prelepih pohodnih točkah v neposredni bližini. Ja, pa ne pozabite na vrhunsko vzgojenost …

Navodilo za ŠD (DOKONČEN seznam, 20. 9. 2022 ob 13.25)     Razpis ŠGP v ekipni atletiki     Vremenska napoved ARSO

Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠGP     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠDP     Virtualna ekipa OŠ Gorje     Najboljši atletski dosežki po točkah     ŠGP     Atletski rekordi Slovenije za OŠ in SŠ     Spomin na ŠGP: 2021  2018  2017  2016  2015  2014  2013