Še sreča, da so na vrsti najprej najmlajši, dokler je vreme še vzdržalo … “Najkrajšo so potegnili” učen(ke)ci 9. razredov, ko se je “vlilo kot iz škafa”. Na ekipni podelitvi so bili na odru zgolj dežniki, v šolski kurilnici pa popolnoma mokri šolski dresi … Spektakularno! Nepozabno! Za nas odlični, težki pogoji. Naši najboljši posamični rezultati: 4. Matevž Majer, 6. Maša Majer in Val Ambrožič (naše presenečenje dneva), 11. Mirjam Tomaževič, 15. Nace Jelenc, 21. Anamarija Poklukar, 24. Kristjan Žvan, 31. Jakob Poklukar. Teh 8 tekačev je prispevalo svoj dosežek za ODLIČNO 3. mesto (118 točk) ekipno v konkurenci 69 popolnih ekip OŠ. To je naš 70 ekipni pokal na ŠDP, na LM pa imamo sedaj tri komplete pokalov. Toliko jih ima (nekoliko žlahtnejše, 4Z, 1S, 4B) le še OŠ Ivan Grohar Škofja Loka. Ekipno zmago so prvič v zgodovini dosegli učen(ke)ci iz OŠ Ob Dravinji Slovenske Konjice (74 točk), na drugo mesto so se uvrstili naši večni konkurenti in športni prijatelji iz OŠ Blanca (86 točk – in neverjetne štiri srebrne posamične medalje – kar je doslej dvakrat uspelo le še OŠ Stranje). Morda nekaj zanimive statistike v ekipni konkurenci: za 1. mesto je zadoščalo 74 točk : 8 rezultatov = 9,25 mesto (povprečje osmih dosežkov); 2. mesto = 86 točk : 8 rezultatov = 10,75 mesto; za naše 3. mesto = 118 točk : 8 rezultatov = 14,75 mesto. Na “varni” razdalji na 4. mestu je bila OŠ Jurija Dalmatina Krško (128 točk). Izkazalo se je, da je za ekipno konkurenco nujno imeti več kot le osem kandidatov za vrhunske uvrstitve, če kateri pač nima svojega dne. Bravo naša Ekipa, odlični dosežki! Ja, osvojiti pokal pač ni lahko … Tudi posamične medalje so bile zelo, zelo blizu … Še nikoli nismo dosegli toliko vrhunskih uvrstitev (3., 4., 6., 6. mesto) na enem LM! Še eno dejstvo govori o našem odličnem nastopu, kar 18 se jih je uvrstilo med najboljših 60, naš drugi dosežek za 21-imi uvrstitvami 2010. Zanimiv je podatek, da so, od osmih možnih posamičnih zmag, pet zmag dosegle šole, ki doslej sploh še niso osvojile medalje. Ali to pomeni, da se kakovostni vrh širi? Ja, pa morda še ena usmeritev za prihodnost … Vsi trije naši najboljši posamični dosežki so bili doseženi ob prisotnosti staršev … Ali to pomeni, da potrebujemo drugo leto še dva avtobusa? Iskrena hvala pa spet organizatorjem na čelu z go. Barbaro Železnik, ki je prevzela “štafetno palico” od legende LM, sedaj svežega upokojenca, g. Gojka Zalokarja. Ja, kljub temu smo ga opazili v uniformi na štartu tekov … Razumljivo, da ne more brez LM, tako kot mi ne. Iskrene čestitke našim otrokom za odlične nastope in vzgojenost.

Radio Slovenija, Val 202, oddaja “Maratonski utrip”, nedelja, 23. 10. 2022 ob 8.45     Radio Slovenija, Val 202, oddaja o rekreaciji “Mladi in tek”, četrtek, 29. 9. 2022 ob 10.45

Spoštovana publika, njegovo veličanstvo, 26. LJUBLJANSKI MARATON!

Končno, po treh letih … Lanskega, virtualnega, pač ne moremo jemati resno … Na šolskih tekih je prijavljenih kar 6036 šolarjev OŠ, OŠPP in SŠ. Učen(ke)ci, želimo, da na dogodku blestite tako v tekmovalnem smislu, kot tudi z odlično vzgojenostjo. Vsem želimo veliko uspeha in prijetnih doživetij.

Ekipa OŠ Gorje     Navodila za šolske teke     Trasa vseh prog za šolarje     Soglasje     Vremenska napoved ARSO     Facebook LM     Arhiv rezultatov šolskih tekov     Spomin na pretekle LM:  24. LM 2019     23. LM 2018     22. LM 2017     21. LM 2016     20. LM 2015     19. LM 2014     18. LM 2013     16. LM 2011