V sredo, 17. 5. 2017, so se tri učenke (Zala, Mina in Špela Repe) udeležile 5. Unescovega teka na Ptuju. Tek je organizirala Gimnazija Ptuj. Tek po Ptuju je bil netekmovalnega značaja. Tekli so predšolski otroci, učenci OŠ in SŠ. Učen(ke)ci drugega in tretjega triletja so tekli na 1300 m. Nazadnje so za zabavo, nekateri pa zelo zares, tekli še učitelji. Na stojnicah so se predstavili dijaki Gimnazije Ptuj, na drugih pa podjetja, ki so finančno podprla prireditev. Sprehodili smo se tudi po starem delu mesta. Tekmovanje so obiskali tudi povabljeni znani Slovenci, ministrica za izobraževanje, znanost in šport, dr. Maja Makovec Brenčič in športni zvezdniki Primož Kozmus, Dejan Zavec in Jakov Fak. Dogodek so letos že 5. leto odlično organizirali in nam omogočili nepozaben spomin.