V sklopu projekta Skupnost šol biosfernega območja Julijske Alpe poteka program Mladi nadzornik. Na posebnem dogodku, ob mednarodnem dnevu gora, so bili 10. decembra 2022, v Centru TNP Bohinj v Stari Fužini, štirje učenci naše šole: Bor Korošec, Zarja Karlin, Danijel Žemva in Jošt Karlin uradno sprejeti med mlade nadzornike. Učenci so preko celega leta sodelovali v programu in se udeleževali različnih aktivnosti v naravi Triglavskega narodnega parka, skupaj z naravovarstvenim nadzornikom Jernejem Legatom in Mojco Pintar, ki skrbi za pedagoške vsebine. Začeli so s srečanjem v dolini Tamar, kjer so izvedeli, kdo je mladi nadzornik. Sprehajali so se po dolini reke Radovne in Florijanu pomagali nakrmiti divjad ter iskali sledi. Sodelovali so na Belarjevih dnevih, pomagali pri popravilu Soške poti, poleti so opazovali naravo, raziskovali in se družili na poletnem taboru na Pokljuki. Podali so se tudi k našim sosedom in obiskali Biosferno območje Nockberge v Avstriji.

Mlade nadzornike je na prireditvi zagotovo navdihoval tudi gorniško-alpinistični par Marija in Andrej Štremfelj, ki znata svoje plezalne in gorniške podvige čudovito preliti tudi na papir.

Prejemnikom priznanj iskreno čestitamo!

Zapisala: Maja Tavčar Karlin