medPodobno kot v preteklih letih smo na vseh šolah in vrtcih v Sloveniji našim otrokom ponudili tradicionalni slovenski zajtrk. Vseboval je med, maslo, mleko in jabolko.

Z otroki so zajtrkovali tudi župan občine Gorje, gospod Peter Torkar, podžupanja, gospa Danica Mandeljc in ravnatelj gospod Milan Rejc.

Ker smo želeli, da bi bili vsi otroci deležni tradicionalnega slovenskega zajtrka, smo ga v vrtcu izvedli ob 8.30 uri, malico pa so otroci pojedli v dopoldanskem času ali po počitku, odvisno od aktivnosti in potreb otrok v posameznih skupinah.

Posebno pozornost smo namenili izboru in nakupu visoko kakovostnih pridelanih in predelanih živil. Ponujena živila so bila domača in iz lokalnega okolja.

Kruh z Blejske Dobrave – Andrejka Razinger ga je spekla,

med je bil od Jožeta Bernika –  čebelarja iz Sp. Gorij,

maslo smo dobili od Monike Ravnik z Broda,

mleko z Jeričeve kmetije v Spodnjih Gorjah,

jabolka pa iz trgovine 18sedem3 iz Radovljice,

kjer imajo na voljo lokalno in ekološko pridelano hrano.

2014-11-21 09.28.582014-11-21 09.52.07