Letošnji Teden otroka praznujemo v tednu od 3. do 9. oktobra 2016, nosi pa naslov:

Svet, v katerem želim živeti.

Teden otroka je program, ki v Sloveniji poteka na nacionalnem nivoju prek ZPMS, ki ga vsako leto tudi tematsko opredeli.

Osrednja tema 27. otroškega parlamenta je »Otroci in načrtovanje prihodnosti«. Letošnja tema lahko ponudi drugačen pogled na prihodnost. Učencem lahko ponudi razmišljanje in spodbudi močnejše zavedanje o vrednotah, ki nam jih v današnjem hitrem življenjskem tempu primanjkuje. Samo materialne dobrine in blišč ne morejo biti tisto, kar jih osrečuje ali naj bi osrečevalo otroke. Otrokom in mladim manjka tudi »opremljenosti« za življenje.

Kaj se bo dogajalo?

3.  oktober

Poslanica učencem ob tednu otroka (šolski radio).

Ravnatelj in učenci

Od 4. do 7. oktobra

Samopostrežna malica za učence od 1. do 9. razreda Asja Sodja

4. oktober

Predavanje za starše otrok iz vrtca in šole

»Zdrava odzivnost staršev, ki gradi otrokovo samostojnost in odgovornost«

Barbara Zalokar

mesec oktober

Ura oddelčne skupnosti za učence od 7. do 9. razreda z naslovom« Trdno stoj in spregovori«

Ogled oddaje in pogovor z razrednikom.

Barbara Zalokar

Hermina Rot

razredniki

oktober Predstavitev Društva Žarek in Blejskega mladinskega centra Bled – predstavniki šolske skupnosti. Barbara, Hermina