teden_otroka_2015 Tema Tedna otroka 2015 je: »Nekaj ti moram povedati«

Tudi letos bomo Teden otroka povezali s temo Otroških  parlamentov  Pasti mladostništva, ki so jo mladi parlamentarci  izbrali na 25.    zasedanju nacionalnega Otroškega parlamenta, 13.  aprila 2015, v Državnem zboru RS.

Mladostništvo je razvojno obdobje med otroštvom in odraslostjo. V tem obdobju je še posebej pomembno kakovostno komuniciranje med mladostnikom in družino (starši, skrbniki, sorojenci, stari starši, sorodniki), sovrstniki, učitelji in mentorji ter širšim družbenim okoljem. Komuniciranje omogoča prenašanje sporočil z izgovorjeno, napisano besedo, govorico telesa, likovno ali glasbeno govorico ter na druge načine.

Otroci in mladostniki uporabljajo tudi povsem nove, neverbalne oblike sporočanja, zlasti prek interneta, družabnih omrežij in mobilnih telefonov. Pri tem so izpostavljeni mnogim pastem in je lahko ogrožena njihova zasebnost in osebnostna identiteta.

Kaj se bo dogajalo?

5.  oktober

Poslanica učencem ob tednu otroka (šolski radio).

Ravnatelj in učenci

Od 5. do 23. oktobra

Začetek akcije »Otrok – otroku« zbiranje zavitih daril za begunske otroke. Društvo upokojencev

Od 5. do 23. oktobra

oddelčna skupnost od 1. do 9. razreda

Ura oddelčne skupnosti z naslovom »Nekaj ti moram povedati«.

Razredniki

15. oktober

6. šolsko uro

Delavnica za predstavnike šolske skupnosti