MI SMO PA TEKLI NA SMUČEH

Za otroke, ki obiskujejo smučarsko-tekaški krožek (2. in 3. razred) smo med zimskimi počitnicami pripravili tečaj teka na smučeh na Pokljuki. Po treh dneh vadbe smo bili v klasični in drsalni tehniki že zelo spretni. Zadnji dan smo se preizkusili v smučarskih skokih na tekaških smučeh. Pristanek v telemark pa smo pustili za naslednje leto. V treh dneh na pravljični Pokljuki se je na tečaju zvrstilo 16 otrok. Naši skupini so vztrajno sledili tudi bratci in sestrice iz vrtca, stari 4 in 5 let v spremstvu »olimpijskih« družin Larisi in Žemva. Starejši smo bili v ospredju, vendar so nam mlajši vztrajno sledili, tudi navkreber.

Šolski krožek OŠ Gorje je netekmovalnega značaja, s ciljem otroke navdušiti  za tek na smučeh in zimske športe, kar nam je tudi uspelo. Hvala Mihu Larisiju, Tini in Tomažu Žemva za lep zgled, dobro voljo in pomoč pri vožnji na Pokljuko.

Maja Prešeren Kristan, prof. športa

vzgled za mlade