Petek, 24. 2. 2017: današnji smučarski dan je bil v znamenju “zavoja” na toplo v zgornjo postajo gondole. Močno sneženje in sunki vetra so bili tudi odlična naravna kozmetika za rdeča lica. Kupi snega na smučišču so ustvarjali pogoje za “rodeo” smučanje. Vse je za nekaj dobro, današnji zahtevni pogoji so nam učiteljem smučanja omogočili otrokom posredovati kopico varnostnih ukrepov. Skratka zelo poučen dan, bolj kot če bi bilo vreme idealno. Šolo v naravi smo sklenili brez poškodb, kar je zmeraj pomemben cilj. Hvala otrokom, bili so izvrstna skupina, osebju doma CŠOD Bohinj, staršem za zaupanje in podporo in vsem, ki omogočajo izvedbo te ŠN.

DSC02882

DSC02884

DSC02888

Četrtek, 23. 2. 2017: slike, ki Vam jih pošiljamo danes z Vogla so dnevu primerne. Kljub vremenu, smo do malice odlično smučali. Zaradi vetra so nato zaprli večino žičniških naprav. Pravi Gorjanc tudi v nemogočih razmerah ne obupa, kar so otroci dokazali po malici. V popoldanskem času je še druga skupina izkoristila zadnje zaplate snega in ledu pred domom za smučarski tek. Zvečer pa iz zimskih “cirkusov” vstopimo v pravi cirkus. Cirkuške veščine nam bo predstavil nekdanji učitelj OŠ Gorje, g. Matjaž Žmitek. Jutri pa po predvidenem urniku že pridemo v Gorje. Lep pozdrav v Gorje.

DSC02828

DSC02833

DSC02868

DSC02847

Sreda, 22. 2. 2017: na jutranjo telovadbo nas “povabi” Vid Kikelj s trobento, saj gibljivost in “budnost” potrebujemo ves delovni dan. V današnjem smo spoznavali različnost vremenskih pojavov na Voglu: čudovito sončno vreme, zelo gosta megla z vidljivostjo do 10 metrov in veter. Oblaki so se dobesedno “priplazili” s primorske strani. Razpoka v ledu na Bohinjskem jezeru pa kaže na to, da se hitro približuje pomlad. Popoldne smo na prizorišču jutranje telovadbe osvežili znanje smučarskega teka, druga skupina pa je spoznavala geografske značilnosti Bohinja s pohodom do Ribčevega Laza. Otroci so zdravi. Včeraj omenjena “arcnija” žal še ni začela delovati, saj ima “bolezen” medsebojne (pre)glasne komunikacije izvor daleč v preteklosti in je s tem žal že kronična. Nujno bi bilo dolgoročnejše “zdravljenje” in želja otrok, da se te težave znebijo.

DSC02734

DSC02741

DSC02767

DSC02770

DSC02787

DSC02792

Torek, 21. 2. 2017: dan na smučišču ni bil tako sončen in pravljičen kot včeraj. Kljub visoki oblačnosti pa smo še vedno “kot na dlani” lahko občudovali vse tri najvišje gorske masive v državi, Julijske in Kamniške Alpe ter Karavanke. Spoznali pa smo tudi enega najlegendarnejših športnikov države, kapetana hokejske reprezentance, 7-uvrščene ekipe na OI v Sočiju 2014, kjer je na odprtju tudi nosil slovensko zastavo, Tomaža Razingerja-Razo. Vesel je bil novice, da imamo v Gorjah sedanjega članskega reprezentanta Jurija Repeta. Smučanje poteka po načrtu, otroci odlično napredujejo. Učitelji doma CŠOD Bohinj pravijo, da je delo z njimi prava sprostitev, glede na populacijo, ki jo dobivajo iz cele države. Hvalijo njihovo delavnost, željo po učenju in napredku in predvsem, da ob naporih nič ne jamrajo. Edina njihova hiba je glasna medsebojna komunikacija in nerazumevanje visoke stopnje prevodnosti hrupa v lesenem objektu, ki je naš začasni dom. V ta namen smo že pripravili zdravilo, “Bohinjski koktejl”. Upajmo, da bo vsebina Mohant pomagala … Lep pozdrav od “začasnih Bohinjcev”.

DSC02696

DSC02719

DSC02724

DSC02730

Ponedeljek, 20. 2. 2017: “v tretje gre rado” pravi pregovor, ki velja za šolo v naravi v domu CŠOD Bohinj. Po dveh odpovedih zaradi pomanjkanja snega smo prispeli v pravo zimsko pravljico na Voglu. Hvala upravniku doma CŠOD Bohinj, g. Dušanu Blažinu, ki je “mislil” na OŠ Gorje in nam ponudil nepričakovani prosti termin. Kako pravljično je na smučišču pa si raje poglejte na slikah. Lep pozdrav v Gorje od celotne Gorjanske ekipe.

DSC02669

DSC02672