V ponedeljek, 2. septembra, se je gorjanskim osnovnošolcem pridružilo štiriindvajset prvošolcev. Zvedavih oči, z nekaj negotovosti, pa vseeno zadovoljnih obrazov so prvič prišli v našo šolo kot šolarji. Prvi dan smo jih sprejeli ravnateljica, pomočnica ravnateljice, podžupanja občine Gorje, predstavnik šolske skupnosti učencev in učiteljici. Učenci drugih in tretjih razredov so poskrbeli za zanimiv kulturni program. Vsak prvošolec je dobil skromno pozornost in rumeno rutico, da bodo na poti v šolo in domov deležni posebne pozornosti  ostalih udeležencev v prometu. V šolski kuhinji pa so jim pripravili zdravo, sladko presenečenje.  Prvi šolski dan je zelo hitro minil in v prvem tednu so se izkazali kot prijetni in vedoželjni šolarji. Srečno, gorjanski prvošolci!