Učenci planinskega krožka na OŠ Gorje smo imeli pretekli vikend (1.10. – 3.10. 2021) planinski tabor. Nabralo se nas je kar 20. Z nami sta bili mentorici in vodnici Francka Jensterle in Jerca Šolar Rihtar. V petek popoldan smo se iz Pokljuke od spomenika povzpeli na planino Lipanca. Popoldne smo preživeli v odkrivanju poti okoli koče. Spoznavali pa smo tudi brezpotje. V soboto smo se povzpeli na Debelo peč in na Brda. Popoldan smo imeli planinsko šolo, zvečer pa nočni pohod. V nedeljo nas je pot vodila na Mrežce, kjer smo kot na dlani opazovali Triglav, Rjavino in ostale vrhove JA. Po poti smo opazovali rastlinje, brloge, luknje in skalovje. Polni lepih spominov smo se popoldne vrnili na Pokljuko in nato domov. Srečni in veseli, da smo se imeli tako super.