V mesecu maju 2018 smo pri uri angleščine v 1. razredu spoznavali življenje britanske kraljice Elizabete ll.  O njenih navadah, o vsakdanjih, a vseeno posebnih, opravilih in dolžnostih ter o njeni družini nam je pripovedoval gospod Philip Andrew Whitfield, oče učenca Luka Whitfielda, ki se je prijazno odzval našemu vabilu in nam popestril pouk. Kraljičina sproščenost, prijaznost in odprtost ljudem se nam je zelo prikupila. Otroci so spoznali, da življenje Njenega Veličanstva ni le takšno kot v pravljici, saj ima kraljica veliko odgovornosti. Spomladanski čas je bil za britanski dvor poseben tudi zaradi dveh dogodkov: rojstva tretjega otroka britanskega princa Williama in soproge Kate Louisa Arthurja Charlesa ter poroke britanskega princa Harryja in Meghan Markle. Kraljici smo napisali pismo s čestitkami k rojstvu pravnuka Louisa in poroke vnuka Harryja in Meghan. Želeli smo, da bi kraljica spoznala lepote naših krajev, zato smo ji naslikali sličice z značilnostmi Slovenije. Pismo in sličice smo oddali na pošto in čakali na odgovor. No, 12. novembra je prišlo težko pričakovano pismo – pismo iz Buckinghamske palače! V pismu se nam kraljica zahvaljuje za lepe želje in čestitke ter poslane otroške sličice. V prihodnje nam želi vse dobro. Gospa, ki je napisala pismo v kraljičinem imenu, se nam je tudi opravičila za čas čakanja na odgovor, saj je kraljica v preteklih mesecih dobila ogromno število pisem. Mi smo bili pisma tako veseli, da nam je bilo pomembno le to, da ga sedaj imamo – pismo kraljice. Na fotografiji lahko v naših očeh vidite ponos in veselje.

Pismo Njenega Veličanstva Kraljice Elizabete ll

Zapisala: Marjana Ražen, Osnovna šola Gorje