Primož Suhodolčan na Kulturnih 5

V četrtek, 29. 9. 2016, je prišel na OŠ Gorje mladinski in otroški pisatelj Primož Suhodolčan. Zbrali smo se v Gorjanskem domu. Najprej se nam je predstavil in nam povedal nekaj o svojih knjigah. Trdil je, da so vse njegove knjige zapisane po resničnih dogodkih iz njegovega otroštva. Vse dogodke nam je uprizoril na zelo zabaven način. Trdil je, da ne bo govoril o knjigah, vendar se je na koncu izkazalo, da je pripovedoval vsebino svojih knjig.

Povedal nam je nekaj zabavnih naukov. Nekateri od njih so: vsak popisan list še ni knjiga; knjige so naše notranje bogastvo; knjige so lahko naše najboljše prijateljice, ljubezen in orožje. Slednji nauk drži, če radi beremo, v nasprotnem primeru pa ne. Vse je pojasnil na humoren način. Meni, da njegovih knjig ne piše njegova domišljija, ampak njegovo življenje.                             Nika Mežek, Klara Vindišar, Anja Mrak

Pogovor s pisateljem Primožem Suhodolčanom

Je pisanje zgodb za vas hobi ali poklic?

Poklicni hobi.

Vaš oče Leopold je bil tudi pisatelj. Vas je oče navdušil za pisanje? Pripovedujete o vaših začetkih.

Najprej sem pisal pesmi, saj so lažje, potem pa šele zgodbe.

Katera vaš knjiga vam je najbolj všeč?

Prva in zadnja. Prva Košarkar naj bo, zadnja pa je Tina medvedja moč.

Ali se radi ukvarjate s športom?

Da, ukvarjam se s petimi športi. Vsi so na črko P – planine, ‘pecikli’, plavanje, pica in poškodbe.

Ali je kakšna knjiga v nastajanju?

Veliko. Najprej bomo nadaljevali zgodbe s slovenskimi športniki.

Kako nastaja knjiga od ideje do tiska?

Vse ideje zapišem in jih med seboj pomešam, drugače pa življenje samo piše zgodbe, jaz mu pri tem samo pomagam.