V sredo, 17. aprila, smo z učenci, ki se učijo nemščino priredili Nemški večer oz. D-A-CH-Abend. V skoraj enournem mozaiku so se prepletale značilnosti glavnih nemško govorečih držav. Od tod tudi ime D-A-CH-Abend, D-A-CH namreč predstavljajo avtomobilske oznake omenjenih držav. Sicer pa besedica Dach v nemščini pomeni streha. Tudi naš večer smo spravili pod streho. Za otvoritev večera so poskrbeli Nina Mežek, Nac Pogorevc, Andreja Hudovernik in Miha Šmid, ki so se zavrteli v ritmih dunajskega valčka. Skozi večer sta nas spretno popeljala lepo »ugvantana« voditelja Gabrijel Potočnik in Jernej Žvan. Četrtošolci in petošolci (Eva, Anamarija, Mia, Andraž, Ben, Gaj, Timotej, Žiga) so nas s pesmijo Schnappi popeljali v bolj daljne kraje, v Egipt, kjer domuje mali krokodil. Nato pa je v hiši pri Müllerjevih zagorelo, kar so nam prikazale Eva, Mia in Anamarija, ki so svojo pesem spremljale s ploskanjem. Dekleta so s pantomimo predstavile tudi pesem nemške pesnice Gine Ruck-PauquètIn meinem Haus, ki govori o tem, kaj počnemo doma. Šestošolci Jan Kenda, Žan Rožič in Klemen Poklukar so po njenem vzoru napisali svoje pesmi in nam jih predstavili. Dve sedmošolki, Špela Repe in Emilija Žumer, sta predstavili svoja hišna ljubljenčka. Nina Žemva iz devetega razreda nam je narisala načrt svoje sobe v nemščini in nam pripravila njeno predstavitev. Sledila je še razglasitev rezultatov ankete, s katero smo zbirali besede, ki smo jih prevzeli iz nemščine. Zbrali smo kar 250 besed, od tega 172 različnih. Največ so jih zbrali Gabrijel Potočnik in Jernej Žvan (58), Janez Jemec in Luka Košir (52) ter Sara Cvetek in Mia Maria Mincu (30). Iskrene čestitke vsem nagrajenim ter hvala za sodelovanje vsem ostalim. Razglasili smo tudi besede, ki so najbolj pogosto v uporabi. Potem pa so se preizkusili tudi obiskovalci večera.Razdelili smo jih po skupinah, sestaviti so morali sličico, prevzeto nemško besedo in originalno besedo v nemščini. Vsem je to zelo dobro uspelo!Sledil je še sladki del večera. Družina Žvan je poskrbela za Sacher kocke, ki so v trenutku pošle, dekleti iz 7. razreda, Nuša Kogoj in Zara Novak, pa sta spekli prečudovito Schwarzwaldsko torto in bili glavni šefici pri pogostitvi. Za gašenje žeje smo pripravili Apfelschorle, jabolčni sok z mineralno vodo, tako kot ga pijejo v Avstriji in Nemčiji.

Najlepša hvala vsem, ki ste sodelovali prinemškem večeru! Vielenherzlichen Dank! Posebna zahvala vsem, ki ste priskočili na pomoč pri organizaciji.

Učiteljica Maja Tavčar Karlin, prof. nem.