V torek, 9. maja, smo se v naši šolski knjižnici še zadnjič v letošnjem šolskem letu srečali v okviru projekta Medgeneracijsko branje, ki poteka po vsej državi in je namenjen učencem in učenkam zadnjega triletja, torej od sedmega do devetega razreda.

V tem šolskem letu so se srečanja udeleževale tri učenke devetega razreda, šest učenk in učencev osmega in en učenec sedmega razreda z njihovimi starši ali starimi starši, ter seveda učitelji.

Bili smo kar aktivni in smo prebrali naslednja mladinska leposlovna dela:

• Vinko Möderndorfer: Kot v filmu
  • Slavko Pregl: Odprava zelenega zmaja / Suzana Tratnik: Ime mi je Damjan
  • Damjan Šinigoj: Iskanje Eve
  • Cvetka Bevc: Desetka
  • Album slovenskih pisateljev 14-15-16

Srečevali smo se približno vsak drugi mesec in se ob sladkih dobrotah, ki so jih za nas pripravili v šolski kuhinji, sproščeno pogovarjali o prebranem.

Poleg tega, da so prejeli knjige v trajno last, so učenke in učenci s prebranimi knjigami osvojili bralno značko za letošnje šolsko leto. V naslednjem šolskem letu se projekt seveda nadaljuje in obetamo si še en obilen zalogaj kvalitetnega mladinskega branja in pogovorov o knjigah. Vabljeni!

Knjižničarka: Biserka Lazar.