Zavod za gozdove Slovenije v sodelovanju z Gozdarskim društvom Bled ob Tednu gozdov v zadnjem tednu meseca maja razpisuje natečaj za najlepša otroška likovna dela.

Teden gozdov v letu 2019 je posvečen 25-letnici dela Zavoda za gozdove Slovenije.

Naslov natečaja je bil Gozd skozi čas.

Gozdarji so pri svojem delu zelo dolgoročno usmerjeni. Od klice do drevesa, primernega za posek, lahko mine 100, 150 ali celo več let. Gozdni ekosistemi so izrazito dolgotrajne tvorbe. Eno leto v gozdu komaj kaj pomeni.

Gozdove prizadenejo ujme, ki v trenutku lahko spremenijo podobo gozdov, vetrolomi, snegolomi, lubadar…

Zavedamo se, kako pomemben je gozd za naše okolje in življenje različnih živih bitij.

To so skušali prikazati mladi ustvarjalci. Verjemite, likovna dela so vredna ogleda.

Na natečaj je prispelo lepo število izdelkov iz 12 osnovnih šol naše regije.

Učenci 5. razredov OŠ Gorje smo tudi tokrat sodelovali s svojimi izdelki.

Nagrajeni učenci so bili: Anja Mežek in Ožbej Repe iz 5. a in Anamarija Poklukar, Jakob Zorč in Timotej  Žemva iz 5. b  razreda.

Slavnostna otvoritev razstave in podelitev priznanj nagrajencem je bila 20. 5. 2019 ob 18.00 uri  v OŠ A.T. Linharta v Radovljici.

Zapisala: Francka Jensterle