Učenci 4.a in 4.b razreda bomo jutri, ob dnevu Zemlje, na šolski vrt posadili naša drevesa. Vzgajali smo jih od jeseni, ko smo

nabrali semena v naravi. Zbrali se bomo pred šolo ob 10.15 uri. Vabljeni na ogled.

Planet Zemlja je radoživa, morda edinstvena in zato osamljena kapljica v vesolju.

Rastline, živali, ptice, gozdovi, oceani, reke in livade – vse to, zaradi česar je naš svet tako raznolik, pa je,

zaradi nas samih, v čedalje večji nevarnosti. Z izginjanjem raznovrstnosti življenja lahko izginejo tudi stvari,

ki so nam povsem samoumevne, na primer čista voda, svež zrak, dobra hrana.

Ali si lahko zamislite življenje brez sprehodov po gozdu, petja ptic in rastlin okoli nas?

Živeti moramo s spoznanjem, da je prihodnost sveta odvisna od ravnanja vsakega izmed nas.

Zemlja je naš skupni dom. Naj nas misli in dejanja za dobrobit našega planeta spremljajo vsak dan.

Vzemimo si čas in razmislimo, kaj dobrega lahko naredimo za naš skupni dom, za sočloveka in tudi zase.

Naj bo 22. april – dan Zemlje vsak dan.