V tednu od 3. do 9. oktobra obeležujemo teden otroka.
Gre za projekt Zveze prijateljev mladine, ki temelji na Svetovnem dnevu otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov. Mednarodna zveza za varstvo otrok in Mednarodni fond za pomoč otrokom UNICEF, pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne.

Letošnja tema je SKUPAJ SE IMAMO DOBRO.

Povezavo so našli z naslovom pesmi “ Skp se mava dobr “ pri otrocih zelo priljubljenega NIPKEja.

Podatki TOM telefona kažejo, da je prijateljstvo nekaj, po čemer mladi najbolj hrepenijo, da se imajo dobro s sovrstnikom, ki mu lahko zaupajo, zato se tokrat osredotočamo na pomen povezanosti, druženja, prijateljstev, pogovarjanja v živo, skupnih dogodivščin, sproščenosti in zabave.

Aktivnosti, ki v tem tednu potekajo po Sloveniji, si lahko pogledate na spletni strani Zveze prijateljev mladine.

Dogaja se tudi na naši šoli.

Poslanico v obliki ilustracije je ilustrirala Jana Polak.