Ker je bil 22. marca svetovni dan voda, smo se z Eko skupino odločili, da naredimo manjšo razstavo s slikami vode, torej rek in potokov, ki se nahajajo v občini Gorje. Razstava je povezana s prednostno nalogo šole: Tu sem doma.

Z  Eko skupino smo šli v Grabče do reke Radovne in tam slikali slap, mlin, znamenje v reki, … Nekateri učenci naše šole so tudi prispevali kar nekaj slik. Razstavili smo jih v avli šole.

Ob odkrivanju in opazovanju voda smo spoznali, da je voda zelo pomembna za življenje, reka oblikuje pokrajino in omogoča pestrost rastlinstva, lahko opazujemo čudovite brzice, moč vode uporabimo za različne dejavnosti (mlin), reka je življenjski prostor številnim vodnim bitjem, je lahko osvežitev v poletnih dneh, je vir pitne vode, ob pogledu na tok reke, se spočije oko.

Bodimo pozorni in ponosni na lepote, ki jih imamo v občini Gorje. Ohranimo čisto vodo tudi za prihodnje rodove.

Eko skupina, Emma Natalija Chuter

in mentorica Lea Dobre