Osnovna šola Gorje je sodelovala na svetovnem dnevu čebel

Namen svetovnega dneva čebel je, da se vsaj ta dan posveti ozaveščanju svetovne javnosti o pomenu čebel in ostalih opraševalcev za človeštvo. V nedeljo, 20. 5. 2018 je v Žirovnici potekala osrednja proslava ob 1. svetovnemu dnevu čebel v organizaciji Čebelarske zveze Slovenije in Občine Žirovnica ter pod pokroviteljstvom Predsednika Republike Boruta Pahorja. Banka Slovenije je ob tej priložnosti izdala spominski kovanec za 2 evra, ki bo v rednem denarnem obtoku po celem evrskem območju.

V kulturnem domu v Zabreznici so na 5 stojnicah kuhali osnovnošolci iz 4 osnovnih šol. Učenci izbirnega predmeta Sodobna priprava hrane je v sklopu projekta Kuhna pa to uspešno sodelovala na tem velikem dogodku. Matic Jan, Zala Klinar, Nina Mežek in Julija Tomaževič so izvrstno pripravili in skuhali zelenjavne polpete z medom. Množica obiskovalcev je prav z veseljem poskusila vse dobrote z medom, ki so jih skuhali osnovnošolci. Dogodek je bil množično obiskon in vreden ogleda in poskušnje dobrot, ki so jih ponujale tudi ostale stojnice na promenadi medene poti.

zapisala: Maja Prešeren Kristan