Tri ekipe naših učencev (“POHOJEN ČIKGUMI” = Špela Repe, Emilija Žumer in Lana Tratnik so za svoje ime ekipe dobile nagrado za naj ime ekipe; “GORJANSKI JURČKI” = Tomaž Petrov,Sara Peterman, Katja Žvan, Anja Zalokar; “BRIHTNE GLAVCE” = Žiga Repe, Gaber Komar, Matej Šmid) so se spopadle s hudo konkurenco na enem izmed treh področnih tekmovanj v Semiču. Nobeni od ekip se žal ni uspelo uvrstiti na finale najboljših 24 ekip. Ko dosegamo vrhunske rezultate se nam vse skupaj prevečkrat zdi popolnoma enostavno, kot da celotna konkurenca čaka, da učenci iz številčno majhne OŠ Gorje blestijo. Šolska športna tekmovanja so zelo zahtevna. Za vrhunske dosežke je potrebno narediti prav vse detajle, ki so za take dosežke nujni. Pa naj bo to iztočnica za naše ekipe do naslednje izvedbe področnega tekmovanja v letu 2019. Čestitke vsem za nastope!

Rezultati vseh regijskih tekmovanj     Poročilo na spletni strani PZS     Video sprejema na domačiji Plut     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na regijskem tekmovanju

V soboto, 10. 11. 2018 se bodo v treh krajih Slovenije (OŠ Rače, OŠ Spodnja Idrija, OŠ Belokranjskega odreda Semič) odvijala tri regijska tekmovanja iz znanja vsebin planinske šole. Teme so zelo raznovrstne, zanimive in hkrati dokaj zahtevne, poznavanje večine snovi pa je nujno za varno pot v hribe. Učenci naše šole se bodo udeležili tekmovanja v Semiču. Veseli nas dejstvo, da na tekmovanjih Mladina in gore (MIG), ki so del Šolskih športnih tekmovanj (ŠŠT), redno sodelujemo že vrsto let. Seveda nas otroci in mentorice, ga. Francka Jensterle in ga. Jerca Šolar razvajajo z izjemnimi dosežki (najvišje doslej, 6. mesto, ekipa “Bistri norčki” na ŠDP 2014, sliki spodaj). Želimo jim veliko znanja, sreče in naj jih uspeh ponese na finalno tekmovanje, 26. 1. 2019 na podružnico OŠ Draga Bajca Vipava v Podnanos.

Razpis regijskih tekmovanj na spletni strani PZS     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na regijskem tekmovanju     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na državnem tekmovanju     Spomin na regijska tekmovanja: 2017  2015  2014  2013     Spomin na državna tekmovanja: 2016  2014