Tradicionalna postaja ŠŠT, Smledniški grad, je že dvajsetič gostila najboljše slovenske gorske tekače, med njimi seveda tudi učen(ke)ce naše šole. Razgled z gradu, kjer poteka tekmovanje je fantastičen, še posebej v današnjem, že skoraj “kičastem” vremenu. Dragi bralci, obiščite prizorišče, ne bo Vam žal, … Lanski naslov državne šolske prvakinje v gorskih tekih je zelo suvereno obranila Mina Repe in postala naša tretja Smleška legenda z dvema posamičnima zmagama (Miha Ličef 2009, 2011 in Anja Mandeljc 2012, 2013)! Ja, naslednje leto ima možnost, da se na tej lestvici zavihti na vrh, … Letos je bila leto mlajša od konkurence, … Navdušila je tudi fantovska ekipa (Ožbej Repe, Bor Omejc, Žiga Repe in Jan Šmid) s 1. mestom! Ja, neverjetno, po fantovski in dekliški ekipni zmagi na 1. tekmovanju leta 2000 končno ponovna ekipna zmaga, … Čakali smo 19 let!!! Ja, v Smledniku zmagati posamično ali v ekipni konkurenci ni lahko, … Ob tradicionalni odlični organizaciji in kulinariki smo na odprtju presenetili organizatorje na čelu z go. Stanko Grah in g. Matjažem Ovsenekom iz OŠ Simon Jenko Smlednik s tradicionalno sladko dobroto iz “našega” Šolskega pokljuškega maratona, … HVALA, ŠPORTNI PRIJATELJI, ZA VSEH 20 SMLEDNIŠKIH ŠOLSKIH ŠPORTNIH PRAVLJIC!!! Čestitke vsem našim tekmovalcem za odlične športne nastope in vzorno obnašanje.

Rezultati     Video in album slik     Novica in album slik na spletni strani Atletske zveze Slovenije (AZS)     Video TV Medvode     Novica na spletni strani ŠD Gorje     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na tem tekmovanju     Medalje in pokali OŠ Gorje 1993-2019     Nosilci medalj na ŠDP     Nosilci ekipnih pokalov na ŠDP     Nosilci medalj in pokalov na ŠDP     Spomin na tekmovanja: 2018  2017  2016  2014  2013

Tradicionalna postaja ŠŠT, Smledniški grad, je spet pred nami in bo gostila najboljše slovenske gorske tekače, med njimi seveda tudi učen(ke)ce naše šole. Organizatorji bodo praznovali častitljiv jubilej, 20. izpeljavo. Ja, ni prav veliko takih junakov na področju ŠŠT kot sta ga. Stanka Grah in g. Matjaž Ovsenek iz OŠ Simon Jenko Smlednik, s svojo odlično organizatorsko ekipo, … Zagnani organizatorji ŠŠT običajno po 5 letih “obupajo”, … GLOBOK PRIKLON VSEM, ki nas že 20 let razvajate s prijetnim tekmovanjem! Ja, seveda je čisto normalno, da je OŠ Gorje že od prvega tekmovanja “zraven”, … Le kaj nam pripravljajo za jubilej? Nič posebnega ni potrebno, saj nas razvajajo z vsako izvedbo. Morda jih pa lahko OŠ Gorje s čim preseneti v zahvalo? V tekmovalnem smislu upamo še na kakšno našo novo Smleško zmagovalno legendo (Miha Ličef 2009, 2011, Anja Mandeljc 2012, 2013 in Mina Repe 2018)! Vsem našim tekmovalcem želimo čim boljše nastope in užitek na tekmovanju.

Razpis     Soglasje     Vremenska napoved ARSO     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na tem tekmovanju     Medalje in pokali OŠ Gorje na ŠDP 1993-2018      Nosilci medalj na ŠDP     Nosilci ekipnih pokalov na ŠDP     Nosilci medalj in pokalov na ŠDP     Spomin na tekmovanja: 2018  2017  2016  2014  2013