V Kranju, ob idealnih vremenskih razmerah, prava “atomska” atletika, kljub izjemni klubski konkurenci pa tudi odlični dosežki nadobudnih gorjanskih “atletov”! Ana Rogač (daljina, osebni rekord 502 cm – najboljši izzid OŠ Gorje v 29 letih) 3., Taida Mulalić (vortex) 4.,  Ema Kogoj (60 m) 7., Maša Majer (1000 m, 3’25”64 – edini naš dosežek nad 1000 točk po atletskih tablicah = 1004 T) 7., Mirjam Tomaževič (600 m) 10., Jure Mazovec (krogla) 10., so naši presežki današnjega dne! Ja, dragi bralci, uvrstitev na ŠGP med deseterico v konkurenci 34 gorenjskih šol je vedno naš veliki, osnovni cilj in spoštovanja vreden dosežek. Izboljšan je bil še en najboljši izzid OŠ Gorje v 29 letih, v dekliški štafeti, Ema Kogoj, Anamarija Poklukar, Maša Majer in Ana Rogač (56”89 s), kar je zadoščalo “le” za 12. mesto. Za češnjo na torto današnjega šolskega atletskega praznika v Kranju čakamo ali se bo Ani Rogač pridružil še kdo z uvrstitvijo na državni atletski finale med 20 najboljših, ki bo v sredo, 8. 6. 2022 v Žalcu. Ena učenka je zelo blizu … Kaj pa morda naši prvi košarkarji 3×3 v zgodovini šole? Četrtek, 19. 5. 2022 v Kranju je njihova “ura resnice” … Iskrene čestitke vsem našim tekmovalcem za odlične nastope in vzorno disciplino!

Rezultati     Medalje po šolah     Video     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠGP     Uvrstitve do 10. mesta po letih     Virtualna ekipa OŠ Gorje doslej     Najboljši atletski dosežki po točkah

Naši atleti, ki so “preživeli” zahtevne kvalifikacije na ŠMP, bodo tekmovali na ŠGP v Kranju. 18 uvrstitev (20 otrok) ni naš rekord, veseli pa 13. mesto med 33 gorenjskimi šolami. Ja, tudi po “korona” krizi smo še vedno tik za najboljšimi (beri šolami velikankami …). Še šest otrok je bilo zelo, zelo blizu … Ja, naš rekord 22 uvrstitev je bil dosegljiv, pa se nam je spet za malenkost izmuznil … Najštevilčnejši so naši “osmarji”. Smo številčno majhna šola, z redkimi aktivnimi atleti, vendar se enakovredno kosamo s šolami velikankami. Zagotovo jih prekašamo v odstotku uvrščenih otrok na ŠGP. Koliko resnih kandidatov imamo za ŠDP v sredo, 8. 6. 2022 (še ne vemo kje …)? Ja, saj veste odgovor … Čimveč … Vsem našim uvrščenim učen(kam)cem želimo uspešen nastop v Kranju. Pa ne pozabite na odlično vzgojenost … Ah, kaj Vas venomer gnjavimo s tem, saj jo imate!

Razpis     Uvrščeni na ŠGP (in po šolah)     Tekmovalci OŠ Gorje – dokončna ekipa, 13. 5. 2022 ob 12.30     Soglasje     Vremenska napoved ARSO   Vremenska napoved ARSO – tekst   Spomin na tekmovanje: 2019     2018     2017     2016     2015     2014