Na finalu elitne 12-terice srednjih šol, 11. 10. 2017 v Ljubljani, smo imeli “svojo predstavnico”. Naša nekdanja učenka Anja Mandeljc (tek na 1000 m) je z dekliško ekipo Gimnazije Jesenice osvojila sanjsko 3. mesto. Iskrene čestitke Anji in celotni ekipi pod vodstvom prof. Marije Medja, gonilne sile izjemnih atletskih uspehov jeseniške gimnazije. Rezultati SŠ

Za nami je šolsko športno tekmovanje, ki zahteva največ članov ekipe, 21 deklet in 21 fantov. Smo kadrovsko majhna šola in se žal že leta neuspešno borimo za svoje pravice, saj je ekipna atletika prilagojena velikim šolam. Borimo se tudi tako, da uspemo sestaviti popolno ekipo, seveda iz učen(k)cev iz štirih generacij. Si predstavljate ta boj Davida in Goljata? Za lažjo predstavo dodajte še, da se brez klubskih atletov, z “amaterji”, borimo proti “profijem”. Kljub vsemu zapisanemu pa ima ekipna atletika svoj čar, ekipni duh in si ne predstavljamo, da bi manjkali. Pogrešamo le množico podobnih šol, na celi Gorenjski jih je 34. Tekmovanje so letos rešile šole iz bližnje okolice Ljubljane, saj gorenjske šole “usihajo”. Razloge za to lahko odgovorni v Ljubljani med vrsticami najdejo v zgornjem besedilu. Odličen točkovni dosežek so dosegla dekleta, naš drugi najboljši dekliški v 9 letih, 12152 točk (doslej najbolje 12509 in odlično 32. mesto leta 2013) kar je zadoščalo za 46. mesto (naš doslej tretji najboljši dosežek) med 124 slovenskimi OŠ (v državi je 450 OŠ). Fantje so dosegli zgolj vsakoletni osnovni cilj, preseči magično mejo 10000 točk. 11237 točk je zadoščalo za 75. mesto med 118 OŠ. Kljub majhnemu naboru tekmovalcev se upamo zoperstaviti velikanom … Nekoč bomo zagotovo poplačani za naš trud z udeležbo na tem tekmovanju in se bomo uvrstili med 12 legendarnih finalistov … To pa bo dosežek vreden teka na Ljubljanskem maratonu na 42,195 km učitelja športa (obljubljena stava). Čestitke vsem, ki ste se po svojih najboljših močeh potrudili za barve OŠ Gorje.

Učen(ke)ci bodo na športnem dnevu sodeloval(e)i na šolskem gorenjskem prvenstvu v ekipni atletiki na atletskem stadionu v Kranju in na pohodu Gorje – Pokljuška soteska – Zatrnik – Gorje. Od naših atletskih nadobudnežev pričakujemo izjemno borbo z množico treniranih atletov iz drugih šol, pohodnikom pa želimo obilo užitkov na prelepih pohodnih točkah v neposredni bližini.

Navodilo za ŠD     Razpis ŠGP v ekipni atletiki     Vremenska napoved ARSO     Spomin na lansko ŠGP v ekipni atletiki