Vsem učen(kam)cem, ki ste v šolskem letu 2015/16 tekmoval(e)i na katerikoli stopnji ŠŠT, se najiskreneje zahvaljujemo za Vaš trud in čas. Dosegl(e)i ste izjemne rezultate, boril(e)i ste se športno, v duhu fair playa in ponesl(e)i ime Osnovne šole Gorje v svet. Upamo na podobno (ali še boljšo – v športu je zmeraj možno še višje) bero rezultatov v šolskem letu 2016/17 in enako prijetno sodelovanje.

KRATKO ŠPORTNO POROČILO ZA ŠOLSKO LETO 2015/2016:

Šolsko leto 2015/2016 je bilo za OŠ Gorje na športnem področju zelo uspešno. Rezultatske letvice so pretekle generacije dvignile tako visoko, da je vedno manj možnosti za doseganje novih mejnikov. Vedno pa smo veseli tudi ponovitev vrhunskih dosežkov na ŠŠT. Učen(ke)ci so dosegl(e)i odlične dosežke v različnih športih, s čimer ohranjamo široke temelje, ki so nujni za visoko »športno piramido«. Ni jim bilo lahko, tekmoval(e)i so v izjemni konkurenci 450 slovenskih OŠ in mnogih športnih klubov, kjer trenirajo učen(ke)ci. Vse rezultatske novosti so že vnesene tudi v arhiv šolskih športnih rezultatov in postavljene na ogled na spletni strani OŠ Gorje, pod »Šport«.

Hvala klubom, trenerjem in staršem, ki ustvarjajo odlične tekmoval(ke)ce. In seveda hvala otrokom, ki žrtvujejo svoj čas za šolski šport, ob tem pa vzorno opravijo množico šolskih obveznosti. Iskrena hvala ravnatelju, g. Milanu Rejcu, pomočnici ravnatelja, ge. Mojci Brejc, koleg(icam)om učitelj(icam)em, sodelav(kam)cem, ter vsem, ki so kakorkoli pripomogli, da so učen(ke)ci sodeloval(e)i na ŠŠT. Hvala Občini Gorje in Županu, g. Petru Torkarju za finančno podporo. Iskrena hvala vsem, ki pomagajo ustvarjati rezultate in športne pravljice za otroke.

Najboljši dosežki:

1. Šolska svetovna tekmovanja:

a.) zimske Mednarodne otroške igre (ICG), Innsbruck, Avstrija, 11. – 16. 1. 2016:

• smučarski tek: Jošt Mulej 1., 1., 18., Matej Mandeljc 2., 3., 6., Sandra Markun 2., 25., 27.;
  • biatlon: Gašper Šoklič 1., 8., 8., Klara Vindišar 2., 8., 13., Nika Mežek 3., 9., 15., Aljaž Korošec 9., 10.

b.) poletne Mednarodne otroške igre (ICG), Novi Tajpeh, Tajvan, 11. – 16. 7. 2016:

• atletika: Jošt Mulej, Matej Mandeljc, Gašper Šoklič, Aljaž Korošec, Klara Vindišar, Nika Mežek.
  1. Šolska državna prvenstva in tekmovanja:
  • cestno kolesarstvo-vožnja na čas: Andrej Šranc 2., Maruša Šmit 3., Jan Kejžar in Ožbej Černe 4., ekipno 2.;
  • ekipna atletika: 14 deklet (7 disciplin po dve in štafeta 4 x 100 m), 11950 točk, 44. mesto (med 116 OŠ);
  • Ljubljanski maraton: Ožbe Mulej 6., Jure Šoklič 10., Aljaž Šoklič 14., Domen Gomilar 17., ekipno 8.;
  • Mladina in gore: 17. mesto: ekipa “Gorski smrkci”: Maruša Taler, Manja Jakopič, Ema Bremec in Jošt Zupan, mentorica ga. Jerca Šolar;
  • dvoransko lokostrelstvo: Ožbej Černe 8., Florjan Jakopič 11;
  • smučarski tek: Klara Vindišar 1., Jošt Mulej 2., Matej Mandeljc 3., David Matej Mandeljc 4., Nika Černe in Zala Repe 7., Nika Mežek 8., Gašper Šoklič 9., Teja Trpin 10., ekipno 2.;
  • smučarski skoki: Ožbej Repe 11.;
  • kros: Jošt Mulej 21., Ožbe Mulej 26., ekipno (letniki 2004) 11.;
  • tek trojk: Gašper Šoklič, Matej Mandeljc, Jošt Mulej 1.; Klara Vindišar, Mina Repe, Zala Repe 6.; Zalokar Tinkara, Mežek Nika, Hudovernik Andreja 8.; Mulej Ožbe, Šoklič Aljaž, Šoklič Jure 9.;
  • zunanje lokostrelstvo: Ožbej Černe 8., Rafael Hudovernik 11., Florjan Jakopič 12.
  1. Šolska gorenjska (področna) prvenstva:
  • kros: 3 x 1. mesto: Ina Sekne, Ožbej Repe, Mina Repe; 2 x 2. mesto: Špela Repe, Ožbe Mulej in 3 x 4. mesto: Živa Bijol, Aljaž Šoklič, Matej Mandeljc; ekipno 2. mesto (šteje 8 najboljših rezultatov – glejte vsi učenci zgoraj);
  • Mladina in gore: 3. mesto: ekipa “Gorski smrkci”: Manja Jakopič, Ema Bremec, Maruša Taler, Jošt Zupan, mentorica Jerca Šolar;
  • dvoransko lokostrelstvo: Anže Ažman 5., Florjan Jakopič 6., Ožbej Černe 7., Rafael Hudovernik 10.;
  • smučarski skoki: Nejc Lepir 5., Vid Ambrožič 11., Ožbej Repe 14.;
  • zunanje lokostrelstvo: Ožbej Černe 3., Florjan Jakopič 5., ekipno 2.;
  • posamična atletika: Jošt Mulej 2., tek na 1000 m, 2’59”80; Stela Fon 4., skok v višino, 138 cm; Nik Ambrožič 5., skok v višino, 153 cm; Nika Mežek 9., met vortexa, 34,28 m.

Prejemniki športnih pohval

Učitelja Športa: Maja Prešeren Kristan in Nenad Pilipovič