Za jesen 2020 je imel zavod TNP in njihovi uslužbenci za Skupnost šol veliko načrtov. Strokovne ekskurzije učiteljev, srečanje ravnateljev in srečanje učencev. Vse pa so, zaradi nam vsem znanih razlogov, prestavili ali izvedli prek spleta. Veseli smo, da smo prek spleta sodelovali v videokonferenci. Poigrali smo se tudi s spletnim kvizom.

Srečanje je vodil dramski igralec Nik Škrlec in gospa Mojca Pintar, koordinatorica iz javnega zavoda TNP. Voditelji so nam na zanimiv način predstavili aktivnosti Skupnosti šol  – visoke grede in zasaditve posameznih šol, izlete oziroma naravoslovne ekskurzije učencev v biosferna območja v Sloveniji in  obiske ter spoznavanje Triglavskega narodnega parka. Na srečanju sta nas pozdravila direktor TNP-ja mag. Janez Rakar, župan Občine Tolmin in predstavnik Parka Škocjanske jame. Ogledali smo si tudi spletno učilnico Triglavska zakladnica, kjer si učenci in učitelji lahko ogledamo živali, rastline, okolja kjer živimo, vreme oziroma vremenoslovje, zaščitena območja, biosferna območja in še in še. Nekatere vsebine so predstavljene z besedilom in slikami, nekatere pa s posnetki in celo risankami. Skupaj z Nikom Škrlecem smo prelistali časopis Skupnosti šol in videli, da vsebuje nam privlačne križanke, rebuse in pobarvanke. Vsi učenci na šoli so prejeli časopis s katerim lahko nadgradijo svoje znanje o naravi in o biosfernih območjih v Sloveniji. Na koncu srečanja pa smo tekmovali v znanju o TNP-ju in Skupnosti šol prek spletnega kviza Kahoot. Vprašanja so bila kar težka, vendar smo se učenci 4.a razreda OŠ Gorje uvrstili na 3. mesto izmed 20 razredov. Čestitke in nagrado dobimo v obliki sadnega drevesa slive. Predstavniki zavoda TNP nam bodo slivo posadili na šolski vrt v mesecu novembru. Upam, da bo sliva obrodila in bodo sadeži slastni, tako kot so bile jagode v visoki gredi. Da, gospa ravnateljica Mojca Brejc je držala obljubo in nam junija pomagala posaditi jagode.

Jerca Šolar Rihtar, koordinatorica projekta na OŠ Gorje