Petek, 17. 2. 2017: z zahtevnim poligonom so otroci odlično “opravili”. Naloge so bile raznovrstne, zanimivi položaji tekmovalcev (tekma je bila na čas) so se kar vrstili. Za nagrado pa so se vsi učenci lahko en krog peljali z motornimi sankami. Sedaj še napakiramo, pojemo kosilo in jo “mahnemo” proti Gorjam. VELIKA HVALA vsem zaposlenim doma CŠOD Javorniški Rovt, ki so cel teden skrbeli za nas in nam posredovali zanimiva praktična znanja. Teden je minil bliskovito, kar pomeni da je bilo prijetno in zanimivo. Hvala otrokom, bili so izvrstna skupina, staršem za zaupanje in podporo in vsem, ki omogočajo izvedbo te ŠN. Še zadnji pozdrav iz Javorniškega Rovta od vseh.

DSC02518

DSC02538

Četrtek, 16. 2. 2016: dežurni učenci so imeli danes zjutraj še dodatno delo, zbuditi prebivalca igluja. Letošnji iglu je bil brez konstrukcijskih napak lanskega izdelka (tokrat brez okna, le vrata) in zato je bilo prespati noč prav prijetno in toplo. Nosilnost strešne konstrukcije igluja sta preverila Matej in Peter. Čudovit dan je bil ravno pravšnji za zaključno “piljenje” tehnike smučarskega teka. Ob močnem soncu snega vidno zmanjkuje. Imamo srečo, da bo do jutri še vzdržal. Neverjetno, jutri se že vrnemo v Gorje (ob napovedani uri). Sedaj pa še zaključni večer, na katerega se otroci intenzivno pripravljajo že cel teden.

DSC02444

DSC02453

DSC02465

20170216_102551

Sreda, 15. 2. 2017: bolj kot po smučarskem teku si bomo dan zapomnili po drugih zanimivih dogodkih: 3,5 ure časa smo z otroci porabili za postavitev igluja, pogledali smo si starinsko elektrarno, zakurili taborni ogenj, za vrhunec večera pa nas je gostila stara mama Petra Poklukarja in nas pogostila z izvrstnim čajem in “flancati”. Hvala ge. Joži in njeni družini. Sedaj se mi pa mudi pripraviti iglu za nočni počitek. Lahko in toplo noč Vam želim.

DSC02395

DSC02408

DSC02423

DSC02429

Torek, 14. 2. 2017: zbudili smo se v pravljično lepo zimsko kuliso. Pristava nad Javorniškim Rovtom nam je zaželela čudovito dobrodošlico. Osebje doma CŠOD nam je pripravilo lepe proge in “jaslice”, kjer smo “pilili” tehniko “klasike”. Tudi megla, ki se je “priplazila” iz doline, nam ni pokvarila prijetnega dopoldneva. Morda so se vanjo zavili včerajšnji “tele(ben)marki”, ki jih je bilo danes že mnogo manj. Občudovali smo ustvarjalnost otrok pri vadbi, še posebej po klancu navzdol. Želimo Vam prijetno praznovanje Valentinovega in lep pozdrav v Gorje.

DSC02239

DSC02261

DSC02270

Skupinska

Ponedeljek, 13. 2. 2017: meglen dan je za nami, kljub temu pa smo maksimalno uživali na sveže zapadlem snegu. Na bližnji jasi smo na valovitem terenu izpeljali prilagajanje na smuči in med igro nevede pridobivali ali izpopolnjevali ravnotežje in osnovne elemente “klasike”. Tudi kakšen “tele(ben)mark” nam je uspel namesto doskok à la Pero Mišica. Za nekatere otroke nismo bili prepričani, da ni morda v bližnjem gozdu skrit kak bazen … Nastanitev, učitelji in hrana v domu ODLIČNI. Ker se med popoldanskim tečajem različnih vozlov ni nobeden zavozlal, jo bomo jutri “mahnili” na Pristavo in nadaljevali tečaj smučarskega teka. Vsem v Gorjah lep pozdrav iz gorjanske “podružnice” na Javorniškem Rovtu.

DSC02155

DSC02212

DSC02207

DSC02168

DSC02213

OBVESTILO: Šola v naravi za 4. razred CŠOD Trilobit    13.2.2017 – 17.2.2017

Učenci 4. a razreda, učitelj Nenad Pilipovič in učiteljica Jerca Šolar gremo v ponedeljek 13. 2. 2017 v šolo v naravi, ki bo potekla na Javorniškem Rovtu v domu CŠOD Trilobit. Vrnili se bomo v petek, 17. 2. 2017. Naša glavna aktivnost bo tek na smučeh.

Seznam opreme

V ponedeljek, 13. 2. 2017, imamo zbor ob 8.00 uri pred šolo. Odhod avtobusa je ob 8.20 uri. Učenci naj imajo s seboj velik kovček oz. torbo z oblekami, manjši nahrbtnik in opremo za tek na smučeh (tekaški čevlji). Oblečeni naj bodo že toplo, saj bomo že dopoldne šli ven na sneg. S seboj naj imajo tudi malico (sendvič in čaj v termoski). Lahko vzamejo tudi malo sladkih priboljškov, res ne preveč. S seboj naj vsak učenec vzame eno knjigo, družabno igro, peresnico in zvezek za družbo ter Zvezek Voda za Nit. Ne pozabite na zdravstveno kartico. Razredničarko obvestite o morebitnih zdravstvenih težavah otroka. Prihod je v petek, 17.2.2017, ob 15.00 uri na avtobusni postaji pred šolo. Telefon za nujne primere: CŠOD 031 607 583, Jerca 041 433 723.