Včerajšnja igrica na družabnem večeru “Ripl pipl” je sprostila napetost med otroci pred današnjo (9. 9. 2016) odločilno bitko za Delfinčke. Pogoji so bili zelo težki, morje je bilo kljub zaščiti pomola v Simonovem zalivu, zaradi burje, zelo vzvalovano, tudi vodni tok je bil nasprotnik nadobudnim plavalcem. Preizkus znanja plavanja, vzdržljivosti, nepopustljivosti so odlično opravili. Kar 16 otrok je brez težav opravilo s tremi disciplinami in 150 metrsko razdaljo za zlatega Delfinčka. 9 srebrnih in 6 bronastih pomeni, da nimamo neplavalcev v 5. razredu. Rekordna generacija. Za sprostitev smo odigrali tekmo v vaterpolu med “kapicami” in ekipo brez “kapic” in se s potapljaškimi maskami prepričali, da zaradi izjemne številčnosti leščurji še ne bodo izumrli. Za slovo od zelo uspešne šole v naravi pa smo občudovali enkratne Sečoveljske soline in kupe pridelane soli. Hvala staršem za zaupanje in podporo in vsem, ki omogočajo izvedbo ŠN. Zapisano 10. 9. 2016 ob 9.45.

Prsno

Hrbtno

Kravl

10 minut plavanja

Vaterpolo

DSC00157

DSC00178

DSC00195

DSC00219

Dan (8. 9. 2016) smo pričeli z izletom z ladjico v Piran. Dogodek je zmeraj zanimiv, poučen in poln novih doživetij. Vsi otroci so se za nekaj trenutkov prelevili v kapitana ladjice in sedli za krmilo. Pravljično primorsko mestece Piran nas nikoli ne pusti hladne. Trume turistov se zgrinjajo vanj z razlogom. Pot nas je vodila na Punto, navzgor do cerkve in navzdol do Benečanke (hiša v beneškem stilu) in na Tartinijev trg. Za zaključek smo tudi plavali na kopališču ob mandraču. Burja je krojila izbiro popoldanskega kraja vadbe plavanja. Zaključne “priprave” na jutrijšne “delfinčke” smo opravili na bazenu. Kako odlična plavalna generacija so otroci pove podatek, da je kar 16 od 31 otrok resnih kandidatov za zlatega delfinčka (dobro plavajo prsno, hrbtno in kravl). Upamo, da jutri dosežejo tudi časovno normo. Še zadnji pozdrav iz Belvederja. Zapisano 8. 9. 2016 ob 20.15.

DSC08841

DSC00033

DSC08964

DSC08975

DSC08985

DSC00084

Silovita burja je jutranje (7. 9. 2016) učenje plavanja v morju dobesedno odpihnila. Potolažili smo se z jahanjem na orjaških valovih. V neenakem boju z močjo valov so nekateri učenci vztrajali brez počitka cel dopoldan. Z morske strani so nas “napadali” peneči se valovi, s kopenske pa do zob oboroženi (z značilno primorsko rastlino kanelo) domorodci. Popoldan smo pobegnili pred omenjenimi nevarnostmi v hotelski bazen in nadoknadili zamujeno pri učenju plavanja. Lepe pozdrave iz vetrovne Primorske. Zapisano 7. 9. 2016 ob 18.30.

DSC08714

DSC08739

DSC08804

DSC08828

Danes, v torek (6. 9. 2016) smo dopoldne plavali v morju na Belih skalah. Nekaj valovitosti je mnogim otrokom “omogočilo” preizkus slanosti morske vode. Nekatere je po določenem času v vodi, kljub 24 stopinjam, že pošteno “treslo”. Popoldansko “morje” je odpihnila močna in mrzla burja (veter s severa) zato smo vadili v zavetrju hotelskega bazena. Otroci so ena bolj “plavalnih” generacij doslej. Z jugom (veter z juga in ne vozilo v nekdanji državi) Vam v Gorje pošiljamo slane morske pozdrave. Zapisano 6. 9. 2016 ob 18.30.

DSC08665 - Kopija

DSC08668 - Kopija

DSC08689 - Kopija

DSC08694 - Kopija

Prvi dan (5. 9. 2016) šole v naravi  je uspešno za nami. Na poti na Belveder nad Izolo smo se ustavili v našem biseru, Postojnski jami. Ob fantastičnih stalagmitih, stalaktitih, jamskih stebrih in zavesah, smo v temnem bazenčku občudovali tudi čudež narave, človeško ribico. Bile so presenetljivo aktivne in gibljive. Predjamski grad nas zmeraj znova očara, trenutno je celo v Guinnessovi knjigi rekordov, kot najbolje ohranjen jamski grad na svetu. Popoldan smo preizkusili bazen hotela in preverili znanje plavanja. Znanje je odlično. Kvalitetno in dovolj zgodnje znanje plavanja otroci pridobijo v plavalnem tečaju v 2. razredu pod vodstvom prof. Maje Prešeren Kristan in ob sodelovanju razrednih učiteljic. Gorjam bližnje plavalne površine (jezeri Bled, Kreda) in počitnice na morju omogočajo utrjevanje pridobljenega znanja. Seveda bomo tudi v ŠN še kaj dodali. Sedaj odhajamo na večerni sprehod do Izole skozi tunel Parenzane (ozkotirna železnica Trst-Poreč pred mnogimi leti). Lep pozdrav vsem od celotne ekipe učen(k)cev in učiteljev. Zapisano 5. 9. 2016 ob 20.00.

DSC08558

DSC08646