Ali veste, da je naš košarkarski trener, g. Vid Frelih pravi kuharski mojster, Chef z Michelinovo zvezdico kot se dandanes moderno reče? Ja, v “lonec” je dal nekaj košarkarjev, smučarskih tekačev, malo “otroškega vrtca”, vse skupaj pa začinil z motokrosistom in premagal OŠ Bled za pet točk in se dostojno upiral favoritom iz OŠ Radovljica! Izjemno borbeno ekipo je na terenu vodil naš “Dončič”, Matevž Majer. Odigral je vrhunsko in opravičil svoj trenutni sloves! Upravičeno mu je publika skandirala MVP … Iskrene čestitke fantom za 2. mesto na MŠP: Matevž Majer, Niklas Krek, Ožbej Repe, Lovro Košir, Žan Papler, Nace Jelenc, Martin Žemva, Matjaž Daniel Soklič, Mark Novak, Denis Cvetek, Jure Kolenc in trenerju, g. Vidu Frelihu

Rezultati: OŠ Radovljica 49:19 OŠ Gorje; OŠ Bled 29:34 OŠ Gorje; OŠ Bled 35:57 OŠ Radovljica; Končni vrstni red: 1. OŠ Radovljica, 2. OŠ Gorje, 3. OŠ Bled

Video     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠMP v ekipnih športih

Košarka 5 x 5 … Mnogokrat nismo zmogli sestaviti ekipe, ker ustvarjalci tega tekmovanja ne pomislijo na majhne šole … Potrebuješ 10 igralcev!!!??? Le kaj razmišljajo v Ljubljani? Ja, tokrat se je zgodil čudež, pa ne le da smo zbrali dovolj igralcev, fantje verjamejo v svoje sposobnosti in pravijo da so favoriti! Edino pravilno razmišljanje, bravo fantje in trener, g. Vid Frelih! Morda pa je končno prišel čas, da s strani gorjanske ekipe “pade” lokalna šola velikanka, OŠ ATL Radovljica. Zagotovo so vsaj po višini igralcev šola velikanka … Bralci pa dobro veste, kako pomembna je višina v košarki, mar ne? Zlato košarkarsko pravilo, za zmago je nujno dobiti skok … Iskrena hvala trenerju košarkarskega krožka na naši šoli, g. Vidu Frelihu in “Veseli košarki Radovljica“, da se trudi(jo) z vzgajanjem gorjanskih “Dončičev”. Gremo na juriš, Gorjanski Dončiči!!!

OŠ Radovljica: OŠ Gorje ob 16:00     OŠ Bled: OŠ Gorje ob 17:00     OŠ Bled: OŠ Radovljica ob 18:00.