V Žalcu smo v idealnem vremenu ponovno videli “atomsko” atletiko. Dogodek je vsakoletna krona ŠŠT in velik atletski praznik. OŠ Gorje je imela pomemben delež, dva udeleženca, kar je izjemen dosežek, več si poglejte v statistiki spodaj (235 od 450 slovenskih OŠ se je uvrstilo, 87 šol je imelo 1 udeleženca, 60 dva, …). Strahovita in zelo razpršena konkurenca, … Iz OŠ Gorje smo se v 26 letih na ŠDP v atletiki uvrstili 21-krat, … Morda se v bližnji prihodnosti približamo odličnemu povprečju ena udeležba na leto, …  Mina Repe se je pogumno spopadla s slovensko dekliško elito na 600 m (1:48,68) in osvojila izjemno 6. mesto, Bor Brejc pa je s preskočenimi 489 cm osvojil odlično 12. mesto v skoku v daljino. Iskrene čestitke in globok priklon za odlična nastopa naših nadobudnih atletov!!! Smo pa bili vsi na stadionu v senci neverjetnega JERŠIN TOMASSINI SANDRO-ta iz OŠ Vič v Ljubljani, ki je preskočil neverjetnih 217 cm v višino in žal neuspešno naskakoval (glejte video) slovenski osnovnošolski (!!!) rekord za starejše dečke na 221 cm (osebni rekord ima od letos 220 cm – svetovni članski rekord je 245 cm !!!). Nikoli doslej ni bilo tako velikega števila navijačev na eni atletski disciplini, ob treh naskokih na rekord, 221 cm, je stadion obnemel. Popolna tišina, … Ja, slovenska atletika ima potencial za novo svetovno atletsko zvezdo, je potrdil kolega športni pedagog in cenjeni atletski trener, prof. Henrik Omerzu iz Brežic.

Rezultati (str. 4 in 7)     Video     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠDP     Število udeležencev po šolah     Dosežki Gorenjskih šol     Album slik na spletni strani Šport mladih

V Žalcu na 10. Festivalu športa, kjer bo tudi finalno (tekmovanje je stopenjsko: ŠMP – ŠGP – ŠDP) tekmovanje v atletiki, bosta nastopila kar dva (naš rekord) naša nadobudna atleta: Mina Repe na 600 m v konkurenci mlajših deklic in Bor Brejc na daljini v konkurenci mlajših dečkov. Že uvrstitev med 20 najboljših v državi je morda enakovreden dosežek zlatemu priznanju pri ostalih šolskih predmetih, … Zagotovo bomo videli izjemno atletiko, saj nikoli ne manjkajo vsi najboljši slovenski atleti in športniki v drugih športih. Mina in Bor, srečno in na juriš!!!

Bilten     Udeleženci ŠDP po šolah     Štartna lista     ŠGP     ŠMP     Dosedanji rezultati OŠ Gorje na ŠDP     Virtualna ekipa OŠ Gorje doslej     Najboljši atletski dosežki po točkah     Spomin na to tekmovanje:  2018     2017     2012