Med prvo karanteno je bila zasnovan sistem prostovoljne učne pomoči ter socialne pomoči za otroke v stiski zaradi Covida-19, PRIJATELJ POMOČNIK.

Prostovoljci so študenti in nekateri profesorji (upokojeni in aktivni), ki jim trenutna situacija omogoča presežek časa, ki ga želijo usmeriti v nekaj dobrega. Trenutno sodeluje okoli 60 aktivnih prostovoljcev (»Prijateljev Pomočnikov«) in približno 80 učencev.

Zaradi hitre rasti in predvsem entuziazma s strani prostovoljcev so se odločili, da projekt postopoma predstavijo tudi naši šoli.

Prijatelj Pomočnik lahko ponudi svoje prostovoljce učencem, ki bi jim ura ali dve individualne učne pomoči na teden prišli prav. Učna pomoč se izvaja na daljavo, tako kot so učenci že vajeni (»videokonference«).

Na platformo se prijavi učenec ali starš individualno, preko spletne strani

Vabimo vas, da izkoristite ponujeno možnost pomoči vašega otroka.