oktober 2013 018Predavanje je bilo namenjeno staršem otrok iz vrtca. Predavala je Damjana Šmid, profesorica socialne pedagogike in realitetna terapevtka, ki deluje na področju vzgoje in medsebojnih odnosov.

Na slikovitih primerih nam je prikazala, kje pri vzgoji nehote delamo napake; kako otroka pripravljati na samostojnost; kako mu pomagati, da bo postal odgovoren; kako včasih naredimo stvari namesto otroka, ne da bi se zavedali, da mu s tem delamo slabo; kako odreagirati v trgovini ob napadu trme; kakšna je vloga očeta in vloga matere pri vzgoji; zakaj nekateri otroci obiskujejo preveč popoldanskih dejavnosti itn…. Na koncu je poudarila, da ni receptov za vzgojo, da je vsak otrok svet zase in da bi starši morali delovati iz sebe, zaupati vase in ne samo iskati odgovore na vprašanja v knjigah in na raznih forumih.

Žal nam je le, da se predavanja ni udeležilo več staršev, saj je bilo le to namenjeno v pomoč pri težavah z otroki, s katerimi se srečujemo vsak dan.