Mladi planinci smo imeli 26. septembra prvi spoznavni izlet. Pohod po Riklijevi poti smo začeli ob 15. uri pred šolo. Pot nas je vodila prek vasi Poljšica do Poglejske cerkve. Ogledali smo si skalni spodmol in se  pogovorili o zgodovini tega prostora. Po počitku smo nadaljevali prek Zatrate in Zadnje skale, kjer je jama in plezališče. Nekaj časa smo hodili po cesti proti Rčitnem. Kmalu smo dosegli Križe, kjer smo pomalicali in se spočili. Vračali smo se po poti imenovani Arnoldove višave. Spustili smo se na planino, kjer so se pasli konji. Po poti mimo Zatrate in Postojne smo se vrnili pred šolo.

Dvajset mladih planincev, mentorice Anja Peterman, Francka Jensterle in Jerca Šolar Rihtar smo uživali v krasnem jesenskem popoldnevu.

Zapisala:
Jerca Šolar Rihtar