4vrtec en prenova 5 sept 20140015

V avgustu se je zaključila energetska obnova vrtca. Zaključek projekta je bil 5. septembra s slovesno otvoritvijo. Na prireditvi, ki je bila na vrtčevskem igrišču so nastopili otroci iz skupine Veverice z mentoricami Tatjano Skumavc, Tatjano Bijol, Alenko Sodja in Leo Dobre. Prostor na igrišču so polepšale narodne noše, za dobro razpoloženje pa je poskrbela Godba na pihala Gorje.

Spregovoril je župan, gospod Peter Torkar, ki je poudaril, da se bodo s prihrankom energije znižali stroški oskrbnin. Gospod Milan Rejc, ravnatelj se je zahvalil vsem, ki so med poletjem priskočili na pomoč vrtcu. Ivica Knaflič, pomočnica ravnatelja pa je bila v imenu sodelavcev vesela polepšane zunanjosti in notranjosti vrtca ter hvaležna za težko pričakovano zbornico.

Po gorjanski navadi je bil prisoten tudi župnik gospod Branko Zadnik, ki je za stvari z vrtčevskega podstrešja med poletjem odstopil župnijski skedenj. Vrtec je blagoslovil s poudarkom na ustvarjanju dobrih medsebojnih odnosov.

V vrtčevski in šolski kuhinji so pripravili prigrizek, da so obiskovalci ob njem po slovesnosti še malo poklepetali.