DATUM IZVEDBE: PETEK, 20.10.2017

prihod v Gorje: do 17.30

Pot in ogledi:

– Zg. Gorje – avtobusna postaja Unec;

– Planinska jama in njena okolica  (merjenje temperatur na različnih mestih, opazovanje značilnosti kraškega podzemlja, hidrologija, jamske živali, Ravbarjev stolp, pomen prometnih povezav, razložitev naslova Reka sedmerih imen, lastnosti apnenca, pomen kraške pokrajine..);

– Rakov Škocjan (naravne in kulturne skrivnosti udorne doline);

– Cerkniško jezero (zgodovina jezera, dejavnosti v različnih letnih časih , kraško polje, močvirske rastline,…);

-Zg. Gorje

Učenci naj imajo s seboj:

pisala, trdo podlago, zemljevid Slovenije, pohodno obutev, topla oblačila, svetilko, v primeru slabega vremena tudi dežnik in pokrivala. Malico dobijo v šoli, s seboj naj imajo še svojo malico in pijačo ter kakšen prigrizek.

Stroški ekskurzije bodo zaračunani pri oktobrski položnici (prevoz + CŠOD učitelj 2 eur + ogled makete Cerkniškega jezera 3,80 eur  + vstop v Planinsko jamo 3 eur na učenca).