V tretjem tednu septembra smo v šoli gostili ministrico za kmetijstvo Aleksandro Pivec in župana Občine Gorje Petra Torkarja. V torek, 29. septembra, je mednarodni dan odpadne hrane, ki ga je razglasila Generalna skupščina Združenih narodov, in prav o tej problematiki je tekel pogovor v ožji skupini strokovnih delavcev šole, predstavnika občine in ministrstva v zbornici naše šole.

Na Osnovni šoli Gorje se že več let sistematično in skrbno posvečamo vzgoji za odgovoren odnos do hrane, skrbno ločevanje odpadkov in drugim eko vsebinam. Tako so učenci lani pod mentorstvom vodje šolske prehrane in učiteljice, Asje Sodja, pripravili instalacijo, s katero so prikazali količino odpadne hrane na posameznega Slovenca v enem letu.

Obisk ministrice za kmetijstvo