V petek, 19. oktobra 2018, je v Sokolskem domu v Škofji Loki potekal tujejezični recital Jezik, kultura in tradicija, ki ga že 18. leto zapored pripravlja Gimnazija Škofja Loka. Tema letošnjega recitala je bila KJER PRETEKLOST SREČA PRIHODNOST, na njem je nastopilo šestnajst osnovnih in srednjih šol iz vse Slovenije. OŠ Gorje je zastopalo 8 učencev, ki obiskujejo interesno dejavnost Znakovni jezik. Predstavili smo se s priredbo pesmi Dan ljubezni v znakovnem jeziku. Sodelujočim šolam in gledalcem recitala smo predstavili slovenski znakovni jezik, jezik gluhih, ki  temelji na uporabi rok, mimike obraza, oči in ustnic ter gibanju telesa. Ogledali smo si tudi lepo in bogato srednjeveško mesto Škofjo Loko ter spoznali njeno zgodovino. Preživeli smo lep dan poln kulture in raznolikosti, ki nas vedno znova bogati.

Mentorica: Vesna Leban