V petek, 21. oktobra 2022, je v Sokolskem domu v Škofji Loki potekal tujejezični recital Jezik, kultura in tradicija, ki ga za slovensko ASP mrežo šol že 22. leto zapored organizira Gimnazija Škofja Loka. Tema letošnjega recitala je bila Nazaj v planinski raj – ob mednarodnem letu trajnostnega razvoja gorskih območij. Na recitalu je nastopilo šestnajst osnovnih in srednjih šol iz vse Slovenije. Program je bil zelo bogat, v različnih jezikih in iz različnih zornih so bile predstavljene lepote slovenskih gora in narave nasploh.

OŠ Gorje je zastopalo 10 deklet, ki obiskujejo izbirni predmet Slovenski znakovni jezik. Predstavili smo se s priredbo pesmi Aleksandra Mežka TU SEM DOMA v slovenskem znakovnem jeziku. Sodelujočim šolam in gledalcem recitala smo predstavili slovenski znakovni jezik, jezik gluhih, ki temelji na uporabi rok, mimike obraza, oči in ustnic ter gibanju telesa. Ogledali smo si tudi lepo in bogato srednjeveško mesto Škofjo Loko ter spoznali njeno zgodovino. Preživeli smo lep dan poln kulture in raznolikosti, ki nas vedno znova bogati.

Mentorica: Vesna Leban