Ljubljanski maraton je vrhunski dogodek s katerega se ne izostane. Prijetno jesensko vreme je nagradilo marljive organizatorje ob okrogli, 20. obletnici (iskrene čestitke direktorju LM, g. Gojku Zalokarju), udeleženci pa so imeli idealne tekaške pogoje. Učen(ke)ci OŠ Gorje so odlično opravili svoje “delo”, tako na progi kot pri predstavitvi vzorne vzgojenosti. Posamično so se najbolj izkazali fantje 6. razreda, 6. Ožbe Mulej, 10. Jure Šoklič, 14. Aljaž Šoklič, 17. Domen Gomilar. V ekipni konkurenci (ob zgornji četverici še: Zala Repe, Matej Mandeljc, Gašper Šoklič, Tjaša Skubin = 8 najboljših uvrstitev) pomeni 8. mesto izvrsten dosežek, kar je občutna izboljšava lanskega 14. mesta. V mlajših kategorijah od 1. do 5. razreda je bilo nekaj odličnih tekov naših mladih upov, ki omogočajo sanje po ponovnem vzponu čisto na vrh v bližnji prihodnosti. Se že veselimo. Predpogoj je, da zberemo vse najhitrejše tekače – rumeni karton izrekamo mnogim, ki so danes manjkali. Čestitke prisotnim učen(kam)cem, hvala da ste si vzeli čas in branili barve šole. Hvala kolegicam učiteljicam za pomoč pri izpeljavi udeležbe na vrhuncu jesenske sezone. Hvala tudi g. Muminoviću, ki je tri mlade fante pripeljal z dopoldanskega nogometnega turnirja v Kranju. Ja, če je dobra volja, je vse izvedljivo.

Iskrene čestitke tudi našim nekdanjim učen(kam)cem (10), ki tekmujejo za svoje srednje šole, zablestela je Veronika Jakopič z bronasto medaljo.

V nedeljo pa je svoj prvi pravi maraton (42,195 km) pretekla naša učiteljica Jerca Šolar (čas 4 h 20′ 52″). V kategoriji “Maraton Ženske E” je to pomenilo 50. mesto med 74-imi maratonkami, v absolutni ženski konkurenci pa 281. mesto med 413 junakinjami. Globok priklon za pogum in vztrajnost! Učitelj Nenad Pilipovič je pred leti učenc(kam)em obljubil, da bo storil enako, ko se bo ekipa OŠ Gorje uvrstila v finale najboljših 12-ih šol v Sloveniji v ekipni atletiki. Učen(ke)ci, kaj še čakate?

Rezultati – .pdf

Videoposnetek in album slik

Album slik organizatorjev

Album slik na spletni strani Šport mladih (Gorjanci na slikah št. 16., 17., 19., 22., 74., 75., 121., 122., 127., 128., 138., 139., 140., 146., 147., 148., 149., 150. in 151.)

DSC01689

DSC01693

DSC01709

DSC01712

DSC01726

DSC01745

Bližajo se “krompirjeve” počitnice, kar je dober znak, da se bliža LM. Zaradi okrogle, 20. izvedbe, od organizatorjev ne pričakujemo nekaj “več”, saj je vsak LM nekaj posebnega, prijetnega, zanimivega … Seveda, prireditve ni brez Gorjancev. Učen(ke)ci, želimo, da na dogodku blestite tako v tekmovalnem smislu, kot tudi z odlično vzgojenostjo. Veliko uspeha in prijetnih doživetij.

Razpis Promocijskega teka netekmovalnih kategorij od 1. do 5. razreda     Trasa proge

Razpis tekmovalnih kategorij od 6. do 9. razreda     Trasa proge

Pregled prijav     Števec prijav     Prijava OŠ Gorje – zaradi naknadno prijavljenih učen(k)cev bodo spremembe

Soglasje     Vremenska napoved ARSO     Celoten program dvodnevne prireditve     Himna 20. LM