V soboto, 29. septembra, smo izpeljali že našo tretjo jezikovno tržnico. ”Sej’m bil je živ,” je rekel pesnik in živahno je bilo tudi pri nas: skozi pet šolskih ur so nas popeljali zanimivi gostje, ki vsi živijo v naši bližini. Tako so po šolskem hodniku odmevale francoske, ruske, grške, romunske, španske besede, gospa Marion pa je govorila švicarsko nemščino, ki se v veliki meri razlikuje od standardne nemščine. Gospa Marion ima slovenske korenine (njen oče je znameniti Blejčan Peter Florjančič), a je živela v Švici, Franciji, Avstriji in Italiji, se vedno znova vračala v Slovenijo, kjer sedaj ostaja tudi za daljša obdobja. Ostali gostje, ki so si Slovenijo izbrali za svojo domovino, prihajajo iz Romunije, Grčije, Maroka, Rusije in celo iz Haitija.

Navdušenje vseh je opaziti na fotografijah.