Učenci 1. – 3. razreda smo na jesenskem delu natečaja Eko-paket v svoji kategoriji osvojili 1. mesto. Z zmago na natečaju smo si prislužili delavnico Ekošole in Tetra paka. Obiskala sta nas g. Gregor Cerar, nacionalni koordinator programa Ekošola in ga. Lucija Marovt, ki sta nam praktično pokazala recikliranje odpadne KEMS embalaže. Delavnice smo se udeležili učenci 2. in 3. razreda. Bilo je zelo zanimivo, saj smo lahko aktivno sodelovali. Iz reciklirane KEMS embalaže smo dobili recikliran karton. Nad delavnico smo bili navdušeni.  G. Cerar in ga. Marovt pa sta pohvalila znanje naših učencev o pravilnem ločevanju odpadkov. Naši učenci si izkušnje o pravilnem ravnanju z odpadki nabirajo v šolskem in domačem okolju.