Na šoli bomo v tednu med 25. in 29. septembrom 2023 na pobudo občinske svetnice Tadeje Kvas Majer, ob podpori Občine Gorje in KGZ Kranj organizirali Teden lokalne hrane.

Na naši šoli se zavedamo pomena rednega uživanja polnovredne prehrane. Gre le za enega izmed dejavnikov, ki krepijo naše zdravje. Polnovredna hrana je zdrava, saj vsebuje vse tiste hranilne snovi, ki jih naše telo potrebuje za nemoteno delovanje. Nekatere izmed njih so bolj, druge pa manj občutljive na različne dejavnike okolja (temperatura, svetloba …). Zaradi dolgotrajnega transporta se kvaliteta hrane hitro zmanjšuje.

Z veseljem smo pristopili k projektu in k sodelovanju povabili 18 lokalnih pridelovalcev, ki so nam priskrbeli sveža in polnovredna živila, ki jih bodo pridne roke naših kuharic, spremenile v okusne jedi. Na ta način so se na jedilniku znašla sezonska živila iz naše bližine, od Mojstrane, Bohinja, Tržiča pa tja do Kranja. Sedem dobaviteljev je iz občine Gorje.

Projekt bodo spremljale tudi mnoge aktivnosti.

Zapisala: Asja Sodja, vodja prehrane na OŠ Gorje