V sredo, 18. 5. 2016, smo se trije učenci udeležili Unescovega teka na Ptuju. Tek je organizirala Gimnazija Ptuj. Vsaka Unescova šola, ki se je prijavila, je imela od tri do pet učencev tekačev. Našo šolo smo zastopali Zala, Mina in Ožbej Repe. Tek po Ptuju je bil netekmovalnega značaja. Tekli so predšolski otroci, učenci OŠ in SŠ. Vrtčevski otroci so tekli na 300 m, učenci prvega triletja na 700 m, učenci drugega in tretjega triletja na 1300 m in srednješolci na 2600 m. Nazadnje so za zabavo tekli še odrasli, med katerimi so bili predvsem učitelji. Ko smo odtekli, smo si ogledali več stojnic. Na nekaterih so se predstavili dijaki Gimnazije Ptuj, na drugih pa podjetja, ki so finančno podprla prireditev. Deležni smo bili mestnega vrveža. Sprehodili smo se tudi po starem delu mesta. Tekmovanje so obiskali tudi povabljeni znani Slovenci, kot so Rok Terkaj, Klemen Bauer, Miha Dovžan (iz Gorij), Peter Prevc, Primož Kozmus, Špela Rogelj, Maja Vtič, Klemen Kosi, Dejan Zavec, Robert Kranjec, Lenart Oblak in Rok Tršan. Za zaključek smo se vsi udeleženci teka postavili pred oder, kjer so nas za presenečenje presenetili z barvnimi trakovi, ki so jih stresli na nas. Dogodek so letos že 4. leto odlično organizirali in nam omogočili nepozaben spomin.

Zala Repe, 6. b